Facebook'un Yenilenen Kamera Özellikleri Hikayeleri Canlandırabilir

Facebook'un Yenilenen Kamera Özellikleri Hikayeleri Canlandırabilir

Facebook'un uygulamasına getirdiği Hikayeler özelliği, ne Instagram ne de WhatsApp kadar sevilmeyi başaramadı. Fakat Facebook, Hikayeler özelliğini güncelleyerek kullanıcılara sevdirmeye çalışıyor. Yeni gelen kamera güncellemesinde GIF oluşturma özelliği şimdiden merakları üzerine çekti.

Facebook, bu yaz başından beri test ettiği yeni kamera özelliklerinden bazılarını kullanıcılarına sunmaya başladı. Yeni gelen bir özellik sayesinde, canlı yayınınızı Hikayelerinize taşıyabileceksiniz. Yani yaptığınız canlı yayını eğer isterseniz, 24 saat boyunca kaybolmadan Hikayelerinizde durabilecek. Ayrıca bundan sonra canlı yayında kamera efektlerini veya filtreleri kullanabileceksiniz.

Yeni kamera özelliği ile kameradan GIF'ler oluşturabilir ve onları yayın akışınızda veya Hikayeler'de paylaşabilirsiniz. Yani Instagram'da Boomerang isminde olan bu özellik bir nevi Facebook'a da gelmiş oldu. Ayrıca isteyen kullanıcılar, GIF animasyonlarını arkadaşlarına mesaj olarak da gönderebilecek. Geçtiğimiz ay bu özelliği yalnızca belli kullanıcılarla paylaşan şirket, artık tüm kullanıcılarına sunma kararı aldı.

Facebook Hikayeleri, Instagram'da olduğu gibi sosyal medya kullanıcılarını ateşe vermemişti. Yeni güncelleme, kullanıcıları Hikayeler özelliğini kullanmaya teşvik edebilir gibi görünüyor. Ayrıca güncelleme hakkında yapılan videoya da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hem Facebook Hem de Instagram Tasarım Değiştiriyor

Facebook,100 Küresel Markayı Geride Bırakıp Zirveye Oturdu

YORUMLAR