Fallout 4 Hakkında Yapımcısının Bile Bilmediği Şey Ne?

Fallout 4 Hakkında Yapımcısının Bile Bilmediği Şey Ne?

Fallout 4’ün videoları ve oyun içi görüntüleri internete düştüğünden beridir milyonlarca kere izlendi. Oyun hakkında yapımcısının bile bilmediği bir şey olduğu da böyle ortaya çıktı. 

Bethesda’nın yeni RPG oyunu eski Fallout serisinin devamı Fallout 4’ün hakkında oyun çıkana kadar her gün bir haber okuyacağız galiba. Yeni haber ise oldukça ilginç. Bethesda’nın E3 2015 Konferansında yaptığı tanıtımdan sonra oyun yapımcıları kısa bir basın toplantısı da düzenlediler.  Oyunun başyapımcısı Jeff Gardnier’in oyunla ilgili açıklamalar sırasında kendisine yöneltilen bir soruda takılıp kalması şaşkınlık yarattı. 

Oyunun ne kadar süreceği ve evreninin ne kadar büyük olduğunu yapımcı Gardnier bile bilmiyordu. Gardnier kendisine yöneltilen "Oyun evreni ne kadar büyük, kaç saat sürüyor"sorusuna, “Oyunu her RPG gibi üç şekilde oynama şansınız var. Birincisi doğrusal bir çizgi takip ederek size verilen görevleri yapar ve sonuca ulaşırsınız, ikincisi yan ve ara görevleri de tamamlamayı seçerek hikayeyi derinleştirir, daha zevk alarak oynarsınız, üçüncüsü ise hiçbir şeyi kafanıza takmaz gerçek bir yabancı gibi görevleri istediğiniz zaman yapmayı seçer ve evreni tanımak için dolaşırsınız. Ben 3’üncüsünü seçtim ve 400 saat harcadığım halde oyunun ne kadar büyük bir evrene sahip olduğunu hala çözebilmiş değilim” diyerek cevap verdi. Gardnier oyunda defalarca kaybolduğunu daha önce hiç görmediği ve varlığından bile haberi olmadığı mekanları ziyaret ettiğini söyledi.

Bu açıklama Fallout severleri oldukça heyecanlandırdı. Oyunun ne kadar süreceği ve evreninin genişliği hakkında tatmin edici bir cevap alamasalar da, oyuna olan ilgileri daha da arttı. 

Fallout 4'ün Oynanış Videosu E3 2015 Fuarında Gösterildi

Fallout 4 Oynanış Videosu Yayınlandı, Oyunda Değişiklikler Oldukça Fazla

Fallout 4 ile Beraber Gerçek Bir Pip-Boy Kullanabilirsiniz

YORUMLAR