Fallout 4 Rekor Kırarak Bethesda'ya Köşeyi Döndürttü

Fallout 4 Rekor Kırarak Bethesda'ya Köşeyi Döndürttü

Bethesda'nın geçtiğimiz günlerde resmi olarak yayınladığı yeni açık dünya tabanlı rol yapma oyunu Fallout 4 başarıdan başarıya koşuyor. Fallout 4, oyun dünyasının en köklü serilerinden olan Fallout'un mirasını iyi bir şekilde taşıdığını oyun severlerin yaptığı yorumlar ve inceleme puanları doğrultusunda kanıtlamıştı. Birçok oyuncu sosyal hayatlarına bir süre mola vererek kendi "Vault"larına çekildiler ve post apokaliptik bir dünyada geçen sanal hayatta kalma maceralarına atıldılar. Peki bu durum Bethesda'ya nasıl yansıdı? Fallout 4'ün ilk günkü dağıtım sayıları bize bu sorunun cevabını vermekte.

Bethesda tarafından yayınlanan verilere göre Fallout 4'ün çıktığı gün tam olarak 12 milyon Fallout 4 kopyası dağıtılmış. Dağıtılan bu kopyaların Bethesda'ya toplamda 750 milyon dolarlık rekor bir gelir kazandırması bekleniyor.  Bu rakam firmanın 2011 yılında çıkarmış olduğu ve ödülleri silip süpüren Skyrim'le karşılaştırıldığında büyük bir artık; çünkü Skyrim'in ilk 48 saat içerisinde toplamda 7 milyon kopyası dağıtılmıştı.

Fallout 4'ün başarısını kıyaslamak adına 2013 yılında çıkan GTA 5'in 2015'in Ağustos ayında toplamda 54 milyon kopyasının dağıtıldığını belirtmekte fayda var. Önümüzdeki süreçte Fallout 4, Bethesda için gelir üretmeye devam edecek.

İşte Steam Üzerinde En Çok Oynanan Oyunlar

YORUMLAR