Fallout 76'nın Yeni Gelecek Diyalog Sistemi Hakkında Yeni Detaylar

Amerika menşeli yayıncı, Inside the Vault sayfası üzerinden diyalog sistemi hakkında yeni detaylar paylaştı.

Fallout 76 oyuncuları Wastelanders için gün sayıyorlar. Bethesda Softworks, daha önceden yaptığı duyuru ile genişletme paketinin 7 Nisan 2020 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One üzerinden eş zamanlı olarak yayınlanacağını duyurmuştu. Amerika menşeli yayıncı, Inside the Vault sayfası üzerinden diyalog sistemi hakkında yeni detaylar paylaştı.

Bildiğiniz gibi bu yeni genişletme paketi ile yapay zeka karakterlerinin Appalachia bölgesine geri dönmesinin yanı sıra Fallout 3 benzeri bir diyalog sistemi gelecek. Bu diyalog sistemi sayesinde bir müttefik, bir topluluk lideri veya diğer karakterler ile sohbet ederken karakterinizin söylemesini istediği şeyi siz belirleyebileceksiniz.

Sayfa üzerinden verilen yeni bilgilere göre, diyalog sistemi Fallout 76 genelinde oldukça büyük bir önem arz edecek ve bu yüzden de cümlelerinizi dikkatli seçmeniz gerekecek. Öyle ki, daha başka müttefikler kazanmanızı, herhangi bir işi halledebilmek için alternatif bir yöntem ortaya çıkartmanızı ve Wastelanders ile gelecek olan Settlers veya Raiders topluluğu açısından itibarınıza da etki edecek.

Bunların dışında, kazandığınız puanlar ile şekillendirdiğinizi S.P.E.C.I.A.L. özelliklerinizin diyalog sistemine de etkisinin olacağını hatırlatayım. Bu sayede, başkalarının o kadar dil dökmesine rağmen çözemediği problemleri kısa yoldan çözebilecek veya sıkıntılı bir durumdayken gerilimi azaltabileceksiniz.

Diyalog sisteminin bir parçası olarak History kısmından daha önceden söylenenleri görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca aynı diyalogu bir kez daha yapmak durumunda kalırsanız, yapay zeka karakteri tarafından söylenenleri hızlıca geçebilmek gibi bir imkanınız da olacak.

Son olarak, PAX East 2020 festivali kapsamında Wastelanders güncellemesi ile ilgili on yedi dakikalık bir oynanış videosu yayınlandı. GamersPrey isimli Youtube kanalı üzerinden yayınlanan oynanış videosu, genişletme paketi ile ilgili genel bir fikir sahibi olmak için ideal görünüyor.

Keyifli seyirler dilerim!

 

YORUMLAR