FarCry 4 ve Assassin's Creed Unity'nin Satış Rakamları Açıklandı

FarCry 4 ve Assassin's Creed Unity'nin Satış Rakamları Açıklandı

2014'ün son aylarında hayatımıza iki Ubisoft oyunu oldu. Bunlardan ilki FarCry 4 ve ikincisi ise daha çok hatalarıyla gündemden düşmeyen Assassin's Creed Unity oldu. Satışa çıktığı günden bu yana ise Dünya çapında 7 Milyon Far Cry 4 satılırken, Assassin's Creed Unity ve Rogue'nin toplaö satışı 10 Milyonu buldu.

Ubisoft'un yıllık bazda açıklanan finansal raporlarından ortaya çıkan satış rakamları, firmanın bu yıl beklediği kadar oyun satamadığını gösteriyor. Geçtiğimiz yıl satışa çıkan Assassin's Creed 3, sadece tek başına 12 Milyon satış rakamını geçmişti. Bu yıl çıkan AC: Unity'nin daha ilk günlerinde oynanmayacak halde çıkması, haftalarca giderilmeyen sorunlar dolayısıyla oyun olması gerekenden daha az sattı. FarCry 4'te fazla sıkıntı yaşamayan Ubisoft, yine bu yıl çıkardı yarış oyunu The Crew'den de memnun. 2 Milyonu bulan perakende satış rakamıyla, 2014'ün en çok satan yarış oyunu oldu.

Önümüzdeki yılın Assassin's Creed oyunu hakkında birçok haber yaptığımız ve artık her yıl çıkmasını beklediğim AC oyunları, umarız bu yıl yaşattığı gibi bir tecrübe yaşatmaz oyunculara. Piyasaya erken sokup daha çok oyun satmak için yapılan bu hareketler, hem oyun satış rakamlarının düşmesine, hem de firmaya olan güvenin sarsılmasına neden oluyor. Yine de geçtiğimiz yılın finansal açıdan Ubisoft adına çok da kötü geçtiği söylenemez tabi.

YORUMLAR