FenSens’ten Dünyanın İlk Akıllı Plaka Çerçevesi

FenSens’ten Dünyanın İlk Akıllı Plaka Çerçevesi

Gün geçtikçe teknolojinin hayatımıza olan katkısı artıyor. Buna son örnek ise araç plakaları. Geliştirilen yeni bir teknoloji sayesinde plakalar artık çok daha fonksiyonel olacak.

Akıllı araç aksesuarları üreten bir şirket olan FenSens, dünyanın ilk akıllı kablosuz park sensörünü geliştirdi. Kablolama veya profesyonel yardım gerektirmeden 5 dakika içinde kurulan sistem, araç plakalarını akıllı hale getiriyor.

FenSens akıllı plaka çerçevesi, telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama ile çalışıyor. Kullanıcılar söz konusu uygulama yardımıyla FenSens cihazını akıllı telefonlarıyla eşleştiriyor.

fensens akıllı plaka

Android ve iOS platformları için geliştirilen uygulama, aracınızın önünde veya arkasında bulunan nesneler için anında sesli, görsel ve titreşimli uyarılar sağlıyor.

Kullanıcılar direksiyona yerleştirilen QuickLaunch düğmesi ile uygulamayı anında başlatabiliyorlar. Ayrıca düğme ile birlikte, Google Haritalar ve diğer araç uygulamaları da kolay bir şekilde çalıştırılabiliyor.

FenSens, akıllı plaka çerçevesinin 3.000 dolar veya daha fazla maliyetli çarpışmalara engel olabileceğini söylüyor. Aşırı hava koşullarında dahi çalışan sistem, üzerindeki sensörler sayesinde 4 metreye kadar etrafındaki nesneleri tanımlayabiliyor.

Sürücülere büyük kolaylık sağlayan bu teknolojinin fiyat etiketi ise 150 dolar. Ayrıca QuickLaunch düğmesine sahip olmak isteyen kişilerin bu fiyata ek olarak 20 dolar daha vermesi gerekiyor.