Feridun Düzağaç, Uludağ Sözlük Yazarının Hakaretine Acımadı

Ünlü şarkıcı Feridun Düzağaç, geçtiğimiz günlerde Uludağ Sözlük yazarı tarafından kendisine "PKK sempatizanı" şeklinde bir yorum yapılmasını affetmedi. Sözlük yazarını mahkemeye şikayet eden Düzağaç, uzlaşmayı da reddetti.

Yozgat'ta yaşayan 42 yaşındaki Turgay K. bir süre önce Uludağ Sözlük üzerinden Feridun Düzağaç için "PKK sempatizanı" benzetmesini yapmıştı. Ancak bu ifadeyi kabul etmeyen ve işi hukuki yollardan çözmek isteyen şarkıcı Feridun Düzağaç, Uludağ Sözlük yazarına dava açtı.

Bunun üzerine Feridun Düzağaç ile anlaşma sağlamak isteyen Turgay K., uzlaşma dosyasını uzlaştırma bürosuna gönderdi. Fakat bu uzlaşmayı kabul etmediğini ifade eden Düzağaç, Turgay K. ile uzlaşma sağlanamayacağını dile getirdi. Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan yazarın 2,5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Düzağaç, Yazarı Affetmezse Cezaevine Gönderilecek

Feridun Düzağaç'ı hedef alarak yazdığı paylaşımlar nedeniyle başı belaya giren 42 yaşındaki Turgay K.'nın birkaç gün içerisinde Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanması bekleniyor. Eğer Feridun Düzağaç yazarın uzlaşmasını kabul etmesse, Turgay K. hakaretten dolayı cezaevine gönderilecek.

Siz siz olun sosyal medya veya diğer dijital platformlar üzerinden birine atıfta bulunmadan önce iki kez düşünün! Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorumlar bölümü aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.