FIFA 19'daki Türkiye Haritasına Büyük Tepki!

FIFA 2018’deki Türkiye Haritasına Büyük Tepki!

Dünyanın en popüler futbol oyunlarından FIFA 19, Türkiye’yi ilgilendiren tuhaf bir hata ile gündemde. Oyunun yapımcısı Electronic Arts (EA) ülkemizin bazı şehirlerini Türkiye haritasının dışında gösterince, Türk oyunseverlerin tepkini çekti.

EA Games tarafından geliştirilen ve futbolsevenlerin en sevdiği oyunların başında gelen FIFA, serinin yeni halkası ile 29 Eylül tarihinde raflardaki yerini almıştı. 

FIFA 19’da Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi haklarını da alan şirket, bir diğer popüler futbol oyunu PES ile arasındaki mesafeyi iyice açmıştı. 

Oyundaki Türkiye haritası ile kullanıcılarının tepkisini çeken EA Games, Türkiye'nin kuzey doğusunda yer alan bazı illeri Türkiye haritasının dışında gösterdi.

türkiye hatası FIFA 18

Türk kullanıcıların gözünden kaçmayan hata, kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konularından bir tanesi oldu. Kullanıcılar, firmanın hatayı düzeltmesi için çağrıda bulunurken, EA Games’ten henüz bir açıklama gelmedi. Fakat gerçek Türkiye haritasının kısa zamanda oyundaki yanlış harita ile değiştirilmesi bekleniyor.

TÜRKİYE HARİTASI FIFA

Türkiye ile ilgili hata yapan tek firma EA Games değil. Daha önce de birçok dev marka, benzer hatalara imza atmıştı.

Japon Konami şirketinin popüler futbol oyunu PES 2018, oyunun memleket seçme kısmında Akhisar yerine 'Akuhisaru' yazarak komik bir hatada bulunmuştu. 

pes 2018 apple hata oyun

ABD’li teknoloji devi Apple da bir şehrimizin yazımında hata yapmıştı. Haritalar uygulamasında Afyonkarahisar şehrini 'Ayfonkarahisar' yazan şirket, kısa sürede hatasını düzeltmişti.