Ford ve Domino's Sürücüsüz Arabayla Pizza Teslim Edecek

Ford ve Domino's Sürücüsüz Arabayla Pizza Teslim Edecek

Eve pizza söyleme ritüeli genellikle kapının çalınmasıyla son bulur; ancak Ford ve Domino's bunu değiştirmek için harekete geçtiler ve pizza teslim edecek sürücüsüz araba projesini hayata geçirme kararı aldılar. 

Sürücüsüz araba teknolojileri için önemli bir kaynak ayıran Ford, geliştirdiği Fusion Hybrid'i uzun süredir yollarda test ediyordu. Sürücüsüz arabayla pizza teslim etme fikrini gerçeğe dönüştürmek için harekete geçen Domino's ise Ford ile el sıkıştı ve Ann Arbor, Michigan'da çeşitli testler yapmaya başlayacaklarını açıkladı. 

Yasalar gereği testler sırasında arabada bir sürücü bulunmak zorunda olsa da temelde arabanın kendi kendine ilerleyeceği ve belirtilen adresin önüne kadar gideceği söylendi. Bu sırada müşterilerin de, pizzanız evinizin önünde mesajı almadan önce, arabanın yerini tam olarak görebilecekleri ve aracı anlık olarak harita üzerinden takip edebileceklerinin altı çizildi.

Oldukça hoş görünen bu projenin tek eksik yanıysa sürücüsüz arabanın kapıya kadar ulaşamayacak olması. Müstakil evlerde kapının önüne çıkmak çok zor olmasa da yüksek katlı apartmanlardan en aşağıya inip, pizza almak çoğu müşteriye cazip gelmeyebilir. Özellikle sağnak yağmur ya da kar fırtınaları sırasında böylesine bir aktivite içinde bulunmak istemeyen müşterilerin derdine derman olmak için de Domino's'un robot kurye projesine başlaması işten bile değil. 

Apple’ın Sürücüsüz Otomobil Teknolojisinde Yeni Gelişme

Tesla'nın Üreteceği Elektrikli TIR Tamamen Sürücüsüz Olabilir!

Hindistan, Meslekleri Korumak Adına Sürücüsüz Otomobilleri Yasaklayabilir

YORUMLAR