Ford’un CES 2015 Yarış Arabası Simülatörü Çok Konuşulacak

Ford’un CES 2015 Yarış Arabası Simülatörü Çok Konuşulacak

Ford'un CES 2015 salonlarına yerleştirdiği yarış arabası simülatörünün önünde uzun kuyruklar oluştu. Gerçek sürüş deneyimi yaşatabilmek için tasarlanmış bu araç, kullananları kendine hayran bıraktı ancak bir süre düz yürüyememelerine de yol açtı.

Bir yarış arabasının pilot koltuğuna ve donanımına sahip olan Ford'un yarış simülatörü, kullanıcıya görüş açısı olarak da muazzam bir perspektif sağlıyor. Bir yarış arabasından beklenecek her türlü reflekse sahip olan simülatör kendi etrafında 360 derece dönebiliyor, aşağı ve yukarı burnunu indirip kaldırabiliyor ve sert virajlarda yana doğru yatabiliyor.

Bir arabayla yapabileceğiniz her hareketi bu simülatörde yapabiliyorsunuz. Kendi arabanızla cesaret edemediğiniz  tüm tehlikeli hareketleri yaparken arabanızın sizi ne kadar sarsabileceğini de anlamış oluyorsunuz. 

Ford'un yarış simülatörünü deneyen pek çok kişinin bir süre düz zeminde sendelemesi, yaşadıkları deneyimin ne kadar etkili olduğunun da bir göstergesi. CES 2015'in gözdesi olan bu oyuncaktan inenlerin tekrar arabalarına bindiklerinde nasıl bir ruh hali içinde olabilecekleri tamamen muamma. 

Simülatörün videosunu buradan izleyebilirsiniz.

CES 2015 Uzaktan Kontrol Cihazlarının Yılı Oldu

Maserati Quattroporte GTS'in Kameralı Dikiz Aynaları

Huawei CES 2014'e Hızlı Girmeyi Planlıyor

MSI'ın Çılgın Laptop Mekanik Klavyesinden Görüntüler

YORUMLAR