Fortnite Oynayanlar 100 Milyon Dolar Kazanabilir

Fortnite 100 milyon dolar

Son günlerin en çok oynanan yapımlarının başında gelen Fortnite, 100 milyon dolarlık ödül havuzunu duyurdu. Oyunun yapımcısı Epic Games, 2018 – 2019’da yapacağı turnuvalar için dağıtacağı ödül miktarıyla herkesi şaşırtmayı başardı.

2017 yılının başlarında piyasaya sürülen Fortnite, ilk etapta bir craft oyunu olarak tasarlanmıştı. İlk günlerinde istenilen başarıyı yakalayamayan oyun, Battle Royale moduyla birlikte inanılmaz bir yükselişe geçmiş ve en çok oynanan oyunlar arasına adını yazdırmasını bilmişti. Toplamda 45 milyon oyuncunun tercihi konumuna gelen Fortnite, farklı dil seçenekleriyle gelişmekte olan bölgeleri hedef almaya başlamış ve oyuncu sayısını katlamıştı.

Oyuna olan ilginin artmasından sonra e-spor tarafında da faaliyetlerini yoğunlaştıran Epic Games, çeşitli turnuvalar organize etmeye ya da organize edilen turnuvaları desteklemeye başlamıştı. Bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte birçok profesyonel oyuncunun ilgisinin Fortnite’a kaymasını sağlayacak muazzam bir bilgi verildi. Epic Games, 2018 – 2019 sezonun yapacağı turnuvalar için 100.000.000 milyon dolar ayırdığını söyledi.

Rekabetçi turnuvaları desteklemek ve Fortnite’a profesyonel bakış açısını genişletmek için böyle bir karar aldıklarını söyleyen Epic Games, ilgi neticesinde sonraki yıllarda ödül havuzunu arttırma planlarının olduğunu da söyledi. Bu heyecana hemen katılmak için ise aşağıdaki "indir" tuşuna basıp, ücretsiz olarak oynanabilen bu oyuna dahil olabilirsiniz.