Fortnite Sadece Bir Ayda 300 Milyon Dolar Kazandı

Fortnite 300 milyon

Epic Games tarafından geliştirilen ve ücretsiz şekilde oyuncuların beğenisine sunulan Fortnite, sadece nisan ayında elde ettiği gelirler birlikte inanılmaz bir oyuncu kitlesine ulaştığını tekrar göstermiş oldu.

İlk olarak bir tür craft oyunu olarak piyasaya sürülen Fortnite, PUBG’nin Battle Royale moduyla yakaladığı başarının ardından Battle Royale modu çıkarmış ve inanılmaz bir popülerliğe ulaşmıştı. Ücretsiz olması sebebiyle ansızın milyonlarca yeni oyuncu kazanan Fortnite, bilgisayar platformundan sonra PlayStation 4, Xbox One ve mobil için piyasaya sürülmüştü.

Özellikle mobil sürümüyle gelir konusunda olmadık noktalara ulaşacağının sinyallerini veren Fortnite için bugün yayınlanan bir duyuru, tahminleri doğru çıkardı. Epic Games, sadece nisan ayı içerisinde Fortnite’ın bütün platformlarda 296 milyon dolar gelir elde ettiği dile getirdi. Aynı dönemde PlayerUnknown’s Battleground – PUBG ise 126 milyon dolarlık gelirde kaldı.

Uzmanlar iki oyun arasındaki farkın, kullanılan yayınlama politikası olduğunun altını çizdiler. Belirli bir ücret mukabilinde satın alınabilen PUBG’nin karşısına ücretsiz olarak oynanabilir şekilde çıkan Fortnite, oyun içinde sağladığı başarılı ekonomiyle oyunculara daha fazla harcama yaptırmayı başardı. Önümüzdeki dönemde Fortnite’ın en çok gelir elde eden Battle Royale oyunu olarak kalabileceğini söyleyen uzmanlar, 300 milyon doların önemli bir aşama olduğunu ifade ettiler.