Galatasaray e-Spor Takımı Kurdu!

Galatasaray e-Spor Takımı Kurdu!

Bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte Galatasaray e-Spor resmi olarak kurulmuş oldu. Victorious ACE isimli League of Legends takımıyla anlaşan Galatasaray, uzun süredir kendinden beklenileni gerçekleştirdi.

League of Legends'in Türkiye'ye resmi olarak girmesinin ardından oyuncu sayısı hızlı bir şekilde artmış ve aynı paralelde düzenlenen turnuvalar da daha profesyonel hale gelmişti. Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı, oyun oynayanlara sporcu kimlikleri vermeye başlayınca, düzenlenen turnuvalar da resmi spor müsabakası konumuna gelmişti. Her yıl farklı mevsimler için düzenlenen lige olan ilginin artmasıyla birlikte ilk olarak Beşiktaş League of Legends dünyasına dahil olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe de bir e-Spor takımı kurduğunu açıkladıktan sonra Galatasaray'ın da bir takım kuracağı söyleniyordu.

Bugün itibariyle resmi internet sitesinden "Aslan E-spor dünyasında da kükreyecek" başlığıyla yapılan açıklamayla birlikte, Victorious ACE isimli takımla anlaştığını duyurdu. ACE, bu sene yapılan Şampiyonluk Ligi elemelerinde, daha önce ligin finaline kadar yükselmiş Team Turquality ile karşılaşmış ve köklü takımı yenerek adını lige yazdırmayı başarmıştı. Galatasaray'a herhangi bir mali yük getirmeden gerçekleştirilen bu takım ile birlikte üç büyükler olarak isimlendirilen futbol takımları, League of Legends arenasına da girmiş oldular.

Fenerbahçe e-Spor Takımı Resmi Olarak Kuruldu

YORUMLAR