Galatasaray, İlk e-Spor Mobil Oyuncusunu Transfer Etti

Galatasaray, İlk e-Spor Mobil Oyuncusunu Transfer Etti

Galatasaray Espor takımı, Türkiye’nin en iyi mobil e-Spor oyuncularından Gökhan Yıldırım’ı transfer etti.

Netmarble Türkiye tarafından yayınlanan Türkiye’nin ilk mobil espor oyunu Paramanya için aralık ayında Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenecek olan turnuvada ülkemizi temsil edecek olan Gökhan Yıldırım, Galatasaray Espor bünyesine katıldı.

Bu önemli transfere ilişkin açıklamalarda bulunan Netmarble EMEA CEO’su Barış Özistek, Paramanya Dünya Şampiyonası’na iki Türk oyuncunun katılmasının hem ülkemiz hem de mobil e-Spor alanı için çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

paramanya oyunu

Galatasaray Espor’un Wolfteam’de de başarılı bir takıma sahip olduğunu belirten Özistek, sarı kırmızılı ekibin ilk mobil espor oyuncusu olarak Gökhan Yıldırım’ı seçmelerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Gökhan Yıldırım ise Paramanya oynamanın kendisi için bir hobiden fazlası olduğunu dile getirdi. Galatasaray Espor’un ilk mobil e-Sporcusu olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Yıldırım, “Dahası Kore’deki Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi diğer finalist arkadaşımla birlikte temsil edecek olmak apayrı bir gurur. Paramanya oynayarak kazandığım bu fırsatlar beni hayallerimin ötesine taşıdı” dedi.