Game of Thrones 2013 Yılı Korsan Rekorunu Kırdı

Her bölümü ile dünya genelinde milyonlarca insanı ekrana bağlayan ünlü dizi Game of Thrones farklı bir rekora imza attı.

Game of Thrones 2013 Yılı Korsan Rekorunu Kırdı

Her bölümü ile dünya genelinde milyonlarca insanı ekrana bağlayan ünlü dizi Game of Thrones farklı bir rekora imza attı. TorrentFreak'in yayınladığı istatistiklere göre Game of Thrones 2013 yılında şu ana kadar en yüksek sayıda korsan olarak indirilen televizyon dizisi oldu. Dizinin bütün sezonlarını ve her bölümünü indiren kullanıcı sayısı 5 milyonu bulurken dizi bu alanda geçen seneki korsan indirme istatistiklerini de geride bıraktı.

Mart ayında başlayan 3. sezonu yeni sonlanan dizi 2012 yılında bölüm başına ortalama 4.28 milyon korsan indirme sayısına sahipti ve televizyonda da her bölümünü ortalama 4.2 milyon kişi seyretmekteydi. Bu yıl ise dizinin bölümlerinin ortalama korsan indirilme rakamı 5.2 milyona çıktı. Aynı şekilde televizyonda izlenme sayısı da artan dizi 5.5 milyon izleyici ile buluşmuş.

Bu rakamlar sadece dijital indirmeler için geçerliyken çevrimiçi video izleme sitelerindeki yayınlar hesaba katıldığında dizinin ne kadar büyük bir izleyici kitlesine sahip olduğu ortaya çıkmakta.

iTunes Kullanıcıları Yıllık Ortalama 12 Dolarlık Müzik Satın Alıyor

YORUMLAR