Game of Thrones 7. Sezon Finalinden İlk Fotoğraflar Geldi!

Game of Thrones 7. Sezon Finalinden İlk Fotoğraflar Geldi!

Son zamanlarda HBO ve Game of Thrones denilince akla ilk olarak, ‘sızdırıldı’ ve ‘hacklendi’ gibi kelimeler geliyor, haklısınız. Fakat durum şimdi farklı. HBO, Game of Thrones’un 7. Sezon finali olan ‘Ejderha ve Kurt’ başlıklı bölümün fotoğraflarını yayınladı. Evet, bu sefer kendi isteğiyle.

Game of Thrones hayranlarının biraz heyecan ve çoğunlukla hüzünle beklediği 7. Sezon finaline çok az bir zaman kaldı. Bildiğiniz gibi 7. Sezon finali, dizinin en uzun bölümü ünvanına sahip olacak. Tam 79 dakika, 43 saniye!

Bölüm uzun olunca sadece sonrasında değil, öncesinde de birkaç şeyi konuşmamız gerekiyor. HBO’nun yayınladığı fotoğraflarda neler varmış gelin hep birlikte bakalım.

Sezon finalinde Jon Snow için bir ilki yaşıyor ve King’s Landing’e (Kralın Şehri)  gidiyor. Jon’u ilk kez güneşli bir yerde görmek ilginçti. Fotoğraflardan onun da şaşkın olduğu görülüyor sanırım. Ayrıca bonus olarak Jon Snow ile Jaime Lannister’ın 1. Sezon 2. Bölümden karşılaşmasını şuraya koyuyorum. Ancak birbirlerini pek özlemedikleri bir gerçek tabi.

Cersei’nin yine bir şeyler düşündüğü kesin. Bunu tahmin etmek düşündüğünüz gibi pek de zor değil. Bu arada Cersei iktidarını pekiştirirken Kuzey’deki Kral’a henüz bir şey söylemedi. Bakalım ikilinin ilk karşılaşmasında neler konuşulacak. Ayrıca Cersei’nin Biricik oğlu Joffrey’in ölümünden sorumlu tuttuğu küçük kardeş Tyrion’la 4. Sezonun 6. bölümünden bu yana görüşmediğini de belirtelim.

Final fragmanında da gördüğümüz gibi Dany nihayet Gri Solucan ve ordusunu Casterly Rock’tan çekti. Tabi ne ara çıktıkları ve çıkarken nasıl gizlendikleri bir muamma olarak duruyor. Gri Solucan ve ordusunun etkileyici gösterisi Kralın Şehri’ni biraz ürkütecek gibi.

Görünüşe göre Jamie ve Bronn biraz endişelenmişler. Muhtemelen Dany’nin yapabileceklerini de hayal ediyorlardır.

Kahramanca(!) gemiden atlayıp kardeşini amcasının elinde ölüme bırakan Theon, yine çaresiz bir şekilde bakıyor.

Kış Tepesi’ne geri dönen Bran, Sansa’ya travmatik tecavüz olayını hatırlatmış, Serçe Parmak ile konuşarak gözdağı vermişti. Ayrıca üç gözlü kuzgun olarak casusluk yaparken de Gece Kralı’na yakalanmıştı. Bu bölümde herkesin merak ettiği şey, Jon’un aslında Targaryen olduğunun açığa çıkıp çıkmayacağı. Bunu yalnızca Bran yapabilir. Bran’in bu konuda bir adım atıp atmayacağını sezon finalinde göreceğiz.

Jon Snow’un emanet ettiği koltukta oturan Sansa’nın kafası biraz karışık. Özellikle bu fotoğraf karesi Sansa’nın yalnız ve çaresiz olduğunu bizlere gösteriyor. Bakalım Serçe Parmak, Arya ve Sansa üçgeninde neler yaşanacak.

Game of Thrones’un 7. Sezonunun en iyi sezonlarından biri olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Hem senaryo olarak hem de dizinin ilerleyişi anlamında oldukça etkileyici ilerleyen 7. Sezon’un bitişi de aynı güzellikte olacaktır. Nefeslerimizi tuttuk bekliyoruz.

Game of Thrones 7. Sezon finali fragmanı:

Sizin sezon finali ile ilgili tahminleriniz neler? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Game of Thrones’un Sezon Finali Her An Sızdırılabilir!

Game of Thrones Bölümlerini Sızdıran 4 Kişi Tutuklandı

HBO, Son Saldırılardan Sonra Ortak Çalışacak Hackerlara 250 Bin Dolar Önerdi

YORUMLAR