Gears Of War Judgment Ve God Of War Ascension'dan Hayal Kırıklığı

Gears Of War Judgment Ve God Of War Ascension'dan Hayal Kırıklığı

Gears of War Judgment ve God of War Ascension'ın çıkışlarında, serilerinin önceki oyunlarına göre çok daha az sattığı doğrulandı.

Amerikan Cowen & Company analiz firması bu oyunların ilk ay satış rakamlarını açıkladı. Xbox 360'a özel bir oyun olan Gears of War Judgment Mart ayında 425.000 adet, Playstation 3'e özel bir oyun olan God of War Ascension ise aynı ayda 360.000 adet sattı. Serilerin bir önceki oyunlarına göre rakamlar çok düşük gözüküyor. Çünkü Gears of War 3 ilk ayında 2 milyon satarken, God of War 3 ise 1.1 milyon adet satmıştı. Bu rakamların sadece Amerika'yı kapsadığını belirtmekte yarar var. 

Tomb Raider, Mart ayında 696.000 rakamına ulaşırken, Bioshock Infinite ise daha ilk 10 gününde 665.000 rakamını gördü. Ayrıca firmaya göre, StarCraft 2 Hearth of Swarm ve SimCity oyunları sayesinde bilgisayar oyunları cephesinde, geçtiğimiz seneye göre büyük bir artış gözüküyor.

God of War ve Gears of War'un satışlarının eskiye nazaran azalması bir şeye işaret olabilir. Özellikle benzer oynanış stilleri ve aynı grafiklerden tutun da, hikayelerin gittikçe daha fazla kurcalanması oyuncuların hoşuna gitmemiş olsa gerek. Umarız oyun firmaları bundan bir ders çıkarır ve eski şöhretleri sonuna kadar sömürmek yerine yeni IP'lerle karşımıza çıkarlar.

God of War Ascension İncelememiz

Gears Of War Judgment İncelememiz

YORUMLAR