“Ghost Recon Wildlands” İçin Splinter Cell Etkinliği Geliyor

Ghost Recon Wildlands

Ubisoft, geçtiğimiz aylarda Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands için The Hunt adında bir etkinlik düzenlemişti. Büyük ilgi gören bu etkinlik oyuncular tarafından oldukça beğenilmişti. Bu durumdan memnun olan Ubisoft, yeni bir etkinliğin daha yakın zamanda geleceğinin müjdesini verdi.

Bu seferki etkinlik, Tom Clancy’nin bir diğer efsane oyunu olan Splinter Cell ile bağlantılı olacak ve The Call - Special Operations adını taşıyacak. Uzun zamandır yeni bir oyununu göremediğimiz Splinter Cell, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands için 10 Nisan 2018 tarihinde düzenlenecek olan bu özel etkinlikte karşımıza çıkacak. Ubisoft, etkinlikle ilgili tüm detayların 9 Nisan’da açıklanacağını duyurdu. Ancak yine de etkinlikle ilgili bazı ipuçları şimdiden biliniyor.

Etkinlik, yeni görevlerle birlikte Splinter Cell'in efsanevi kahramanı Sam Fisher’ı da beraberinde getiriyor. Yeni görevlerde CIA içinde bir köstebeğin olduğundan şüpheleniliyor. Bu işi çözmek amacıyla Ghosts ve Sam Fisher bir araya gelerek bir takım gibi çalışıyor.

Etkinlik sayesinde Splinter Cell oyununun da yeniden canlanması ve oyuna olan ilginin artması hedefleniyor. Çünkü Splinter Cell serisinin en son oyunu Splinter Cell: Blacklist 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ancak beklenen satış rakamlarına ulaşılamamıştı. Ubisoft, oyunu 5 milyon adet satmayı hedeflerken sadece 2 milyon adet satabilmişti.

Ubisoft’un Şefi Yves Guillemot, şirketin “Splinter Cell’i unutmadığını” tam olarak ima etmedi ancak yine de önümüzdeki yıllar için Splinter Cell oyunu ile ilgili beklentiler bir hayli fazla.