Giyilebilir Teknoloji ile Güneşin Zararlı Etkilerinden Korunabilirsiniz

Giyilebilir Teknoloji ile Güneşin Zararlı Etkilerinden Korunabilirsiniz

İnsanların ihtiyaçlarına göre şekillenen teknoloji ürünlerine bir yenisi daha eklendi. Son zamanlarda gözde olan giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olan UV Patch, güneşin zararlı etkilerinden korunmak için ideal bir ürün.

Ulaşılabilir olmasıyla en geniş çaplı D vitamini kaynağı olan güneş ışınlarına bilinçsiz şekilde maruz kalmak, başta cilt kanseri olmak üzere birçok ciddi hastalığa davetiye çıkarıyor. Araştırmacılar gereğinden fazla güneş ışığına maruz kalanların, cilt kanserine yakalanma olasılığının yüzde 80 arttığını belirtiyor. Bu konuda güneş ışığını optimum kullanma desteği veren bir ürün olarak L’oreal bünyesinde geliştirilen UV Patch adlı giyilebilir teknoloji ürünü sayesinde kullanıcılar, kendileri için en ideal güneş korumasını belirleyebiliyor.

Esnek ve ince bant formunda olan UV Patch isimli ürünü kullanmak için bantların yanı sıra “My UV Patch” adlı mobil uygulamasını da indirmeniz gerekiyor. Güneş alan bir bölgenize yapıştırdığınız ürün cilt tipi, yaş ve cinsiyet bilgilerinize göre en etkin güneş koruma yöntemini belirliyor. Gerekli direktifleri ve ölçümleri görüntülemek için ise indirdiğiniz mobil uygulamayı kullanmanız gerekiyor. Mobil uygulama hem Google Play Store’da hem de AppStore’da indirilebilir durumda.

Samsung, IFA 2017'de Giyilebilir Teknolojilerini Tanıtacak

Giyilebilir Teknolojilerin Pazar Payı Artmaya Devam Ediyor

YORUMLAR