Gmail ve Google Wallet Aracılığıyla Artık Arkadaşlarımıza Para Gönderebileceğiz

Gmail ve Google Wallet Aracılığıyla Artık Arkadaşlarımıza Para Gönderebileceğiz

Google I/O etkinlikleri tüm hızıyla devam ederken, Google tarafından her an yeni bir servis veya servislerine ait özellikler kullanıcılara tanıtılmaya devam ediyor. Gmail ve Google Wallet kullanıcılarının yararlanabilecekleri yeni servis sayesinde, artık isteyen kullanıcılar Google Wallet'ı kullanarak Gmail üzerinden arkadaşlarına para gönderebilecekler veya müşterilerine ödeme yapabilecekler.

Gmail üzerine entegre edilen Google Wallet (Google Cüzdan) sayesinde kullanıcılar arkadaşlarına veya müşterilerine e-posta yollarken, e-posta içeriğine dosya veya resim eklemek için kullandıkları butonların yanında yer alan dolar ikonuna tıklayarak, e-postaları içerisine belirli miktarda para da ekleyebilecekler.

Ödemeler Google Wallet ile yapılacağı için doğal olarak kredi kartı ve banka kartı bilgilerinize ihtiyaç duyacaktır. Para gönderdiğiniz kullanıcının bir Gmail hesabı olmasa bile bu servis sorunsuz olarak çalışmaktadır. Bu noktada alıcının gönderilen parayı alabilmesi için tek ihtiyacı olan şey bir Google Wallet hesabının olmasıdır.

Hizmetin görünen tek sıkıntılı yanı göndermek istediğiniz toplam para miktarının yüzde 2.9'unu ayrıca kredi kartınızdan işlem bedeli olarak kesmesidir. Servis ile günlük olarak yapabileceğiniz toplam ödeme 10.000 dolarla sınırlandırılmıştır ve her 5 günlük periyot için 50.000 dolarlık bir işlem limiti bulunmaktadır.

Gmail ve Google Wallet ile para göndermek isteyen kullanıcılar bu işlemi sadece masaüstünden gerçekleştirebilecekler. Mobil kullanıcılarsa para göndermek için Google Wallet'ın web uygulamasını kullanmak zorunda kalacaklar. Önümüzdeki günlerde yavaş yavaş tüm Gmail kullanıcılara sunulmaya başlayacak olan servisi kullanmak isteyen kullanıcıların aynı zamanda 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

900 Milyon Kullanıcı Android'i Tercih Ediyor

YORUMLAR