God of War En Hızlı Satan PS4 Oyunu Oldu

God of War satış

PlayStation oyuncularının dört gözle beklediği yapımların başında gelen God of War, çıkar çıkmaz rekor kırdı.

Bugün yapılan açıklamayla birlikte God of War’un sadece 3 gün içerisinde 3.1 milyon adet satışa ulaştığı söylendi.

İlk olarak 2005 yılında piyasaya sürülen God of War serisi, mitolojik Yunan tanrılarını öldürmek için yola çıkan Kratos isimli bir karakterin hikâyesini anlatıyordu. God of War 3 ile birlikte Zeus’u öldürmekten beter eden Kratos, hikayeye son noktayı koymuştu. Üçüncü oyundan sonra bütün serinin öncesini anlatan God of War: Ascension’u piyasaya süren Santa Monica, bu oyunla birlikte seriyi noktaladığını duyurmuştu. Yapılan sonlandırma açıklamasına rağmen E3 2016 sırasında büyük bir sürpriz yaşanmış ve sadece God of War adı verilen yeni bir oyun duyurulmuştu. Yine Kratos’un ana karakter olduğu oyunun İskandinav mitolojisini konu edineceği belirtilmişti.

Oyuncuları Antik Yunan’dan İskandinav ülkelerine götürme kararı alan ve bunu yaparken, bütün oynanışı ve hikayeyi değiştiren Santa Monica, yaptığı radikal değişikliklere rağmen yine tam puan almayı başarmıştı. Çıkar çıkmaz PlayStation 4’e özel olarak yayınlanan en yüksek puanlı oyun alma unvanını ele geçiren God of War’un inceleme puanlarında yakaladığı istikrarı satışlarda da gösterdiği kaydedildi. 20 Nisan tarihi itibarıyla piyasaya sürülen God of War için resmi bir açıklama yayınlayan Sony, oyunun sadece üç gün içerisinde 3.1 milyon adet satıldığını duyurdu.

God of War’un kırdığı rekora en yakın isim ise ilk haftasında 2.7 milyon kopya satan Uncharted 4: A Thief’s End olmuştu. Konuya dair açıklamalar yapan uzmanlar ise rekorun “korkutucu derecede iyi” olduğunu söylediler.