God of War En Yüksek Puanlı PS4 Oyunu Oldu

God of War inceleme

Yakın zaman sonra piyasaya sürülecek olan God of War, aldığı puanlarla PlayStation 4 için piyasaya sürülmüş en yüksek puanlı oyun olma unvanını ele geçirdi.

20 Nisan itibarıyla raflardaki yerini alacak olan yeni God of War, Metacritic isimli internet sitesi üzerinde ortalama 95 puan alarak, bugüne kadar PlayStation 4 için çıkarılan en yüksek puanlı oyun olmayı başardı.

İlk olarak 2005 yılında piyasaya sürülen God of War serisi, mitolojik Yunan tanrılarını öldürmek için yola çıkan Kratos isimli bir karakterin hikayesini anlatıyordu. God of War 3 ile birlikte Zeus’u öldürmekten beter eden Kratos, hikayeye son noktayı koymuştu. Üçüncü oyundan sonra bütün serinin öncesini anlatan God of War: Ascension’u piyasaya süren Santa Monica, bu oyunla birlikte seriyi noktaladığını duyurmuştu. Yapılan sonlandırma açıklamasına rağmen E3 2016 sırasında büyük bir sürpriz yaşanmış ve sadece God of War adı verilen yeni bir oyun duyurulmuştu. Yine Kratos’un ana karakter olduğu oyunun İskandinav mitolojisini konu edineceği belirtilirken, yanımızda bir çocuk olacağı da söylenmişti.

Bizleri Kuzey Avrupa’nın soğuk iklimlerine götürecek olan oyun için yayınlanan ilk inceleme puanlarıysa oldukça yüksekti. God of War inceleme puanlarıyla göz doldurdu başlıklı haberimizde görebileceğiniz gibi birçok medya kuruluşu oyuna 100 üzerinden 100 vermeyi uygun görmüştü. Oyun için gelen ilk inceleme puanlarından sonraysa God of War daha çıkmadan önemli bir başarının altına imza attı. Bütün incelemelerin ortalamasına bakıldığında 95 puan alan yapım, PlayStation 4’e çıkan en yüksek puanlı oyun unvanını ele geçirdi.

İlk olarak PlayStation 3’e çıkan ve ortalama 97 puan alan Grand Theft Auto 5 ve yine PS3’e çıkan 95 puanlı The Last of Us, sonradan PS4’e çıktıkları için bu listeye dahil edilmezken, PS4 için geliştirilmiş en yüksek puanlı oyun böylece God of War olarak tescillendi. God of War’ı 93 puanlı Persona 5, Uncharted 4: A Thief’s End ve Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain izledi.