Godfall İnternet Bağlantısı Gerektirecek Mi?

Godfall, oyuncuların canını sıkabilecek bir detay ile gündeme geldi. Godfall daimi internet bağlantısı gerekecektirecek mi?

Counterplay Games, Godfall hakkında yeni detaylar sunmaya devam ediyor. Ne var ki son gelen, bir hayli can sıkıcı olacakmış gibi görünüyor. Godfall daimi internet bağlantısı gerektirecek. Detaylar haberimizde.

Looter-Slasher türünü sevenler için hayli iyi bir alternatif olacak Godfall için çıkış zamanı yaklaşıyor. PC (Epic Games Store) ve PlayStation 5 için geliştirilmekte olan oyun, ilk olarak 12 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulacak.  

Çıkış zamanı yaklaştıkça, doğal bir süreç kapsamında yeni detaylar da gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Son gerçekleştirilen PlayStation 5 sunumu ile oyunun resmi çıkış tarihinin netleşmesinden sonra, resmi PlayStation sayfası yeni bir detayı daha oyuncuların karşısına çıkarttı. Buradan ulaşabileceğiniz sayfada yer alan detaya göre, Godfall daimi internet bağlantısı gerektirecek.  

Godfall İnternet Bağlantısı Olmadan Oynanamayacak Mı?

Bildiğiniz gibi Looter-Slasher oyununu tercihen kooperatif olarak arkadaşlarınız ile oynamanın yanı sıra tek başınıza da oynayabiliyorsunuz. Zaten durum tam olarak burada ilginçleşiyor. Tek başınıza oynarken bile çevrimiçi olmak durumundasınız. Yani Godfall, çevrimdışı bir mod sunmayacak. Dahası ise PlayStation Plus aboneliği şart koşulmuş. 

Bu detayın gün yüzüne çıkmasından sonra, bir Twitter kullanıcısı Counterplay Games stüdyosuna konunun akıbeti hakkında bir soru yöneltmiş. Gelen cevapta ise “Godfall bir servis oyunu değil, ama oynamak için internet bağlantısı gerekli.” denmiş.

Şu an için neden çevrimdışı modun sunulmayacağına dair herhangi bir açıklama yapılmış değil. Bir ihtimal, tek oyunculu mod ile kooperatif mod birbirleri için tamamlayıcı olacak olabilir. Yani her iki mod içerik anlamında birbirine etki edecekmiş gibi görünüyor. Bunu elbette net açıklama geldiğinde öğreneceğiz.  

Son olarak, oyuncular tarafından yapılacak olan geri dönüşe bağlı olarak, ileride yayınlanacak olan ücretsiz bir güncelleme ile çevrimdışı modun da eklenebilecek olması pek tabii ki ihtimal dahilinde diyebiliriz. Gelişmeleri takipte olacağız. 

YORUMLAR