Goodyear'dan 360 Derecelik Lastikler: Eagle 360

Goodyear'dan 360 Derecelik Lastikler: Eagle 360

Dünyanın önde gelen lastik üreticileri arasında yer alan Goodyear, otonom araçların geleceğine şekil verebilecek yeni lastik konsepti Eagle 360'ı görücüye çıkardı. Küre şeklide olan Eagle 360, güvenliği üst düzeye çıkarıyor.

Goodyear'ın ilk kez 2016 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda duyurduğu Eagle 360 lastikler farklı tasarımı ve akıllı teknolojileriyle dikkat çekiyor. Sıradan lastiklerden farklı olarak küre şeklinde olan Eagle 360'ın, özellikle sürücüsüz araçlar için tasarlandığı belirtildi. Sensörler ve benzeri akıllı teknolojilere sahip olan lastik, araçların güvenliğini de arttırıyor. Goodyear'ın Eagle 360'ı aynı zamanda 2016 yılının en iyi buluşları arasında gösterildi.

Günümüzde kullanılan silindir lastiklere göre yenilikçi tasarımı ve teknolojileriyle ön plana çıkan konsept lastik, manevra kabiliyetini arttırarak güvenliği üst düzeye çıkarıyor ve böylece sürücüsüz araçlardaki istenmeyen durumların önüne geçmiş oluyor. Ayrıca, oluklardaki suya karşı olan direnci arttırarak güvenli sürüşe yardımcı oluyor. Diğer lastiklerle ve trafik ışıklarıyla da etkileşime girebilen Eagle 360, tam anlamıyla hayallerin gerçek olmasını sağlıyor. Öte yandan tanıtım videosunda da belirtildiği üzere konsept lastik ile park sorunu da ortadan kalkacak. Eagle 360'ın yollara çıkacağı tarihi heyecanla bekliyoruz.

Otomobil Alacakların Dikkatine: ÖTV Oranları Açıklandı

Türk Mühendislerin Geliştirdiği Transformer Araç Letrons, Açık Artırmada

YORUMLAR