Google Asistan Artık iPhone'da!

Google Asistan Artık iPhone'da!

Google I/O 2017 etkinliğinde bir söylenti daha doğru çıktı. Google Assistant (Asistan), Apple'ın Siri'sinin yerini almak için iPhone'a geliyor. Etkinlik sırasında duyurulan bu yenilikle birlikte Google Asistan artık iOS platformunda baş gösterecek.

Peki Google Asistan iPhone'da neler yapabilecek? Google Asistan, Android cihazlarda olduğu gibi tam olarak iPhone'larda çalışmayacak. Google, API kısıtlamaları olduğu için iOS'taki Google Asistan uygulamasını iMessage üzerinden mesaj göndermek veya Spotify'dan bir şarkı açmak gibi genel aktiviteler için kullanılabileceğini söylüyor. Home tuşuna da herhangi bir eşleme yapamayacağız, bunun yerine büyük bir simge gibi görünen widget ekleyebileceğiz.

Google Asistan yıl sonuna kadar Fransızca, Japonca, Portekizce, Almanca ve çok daha fazla dili destekleyecek. Uygulama, son zamanlarda her aile üyesinin sesini tanıyabilecek ve yazı yazabilme yeteneğini kazanacak. 


Google, geliştirici platformunun Asistan için nasıl daha iyi hale geleceğini de gösteriyor. Bizi takip etmeye devam edin.

Google I/O 2017'de Sundar Pichai, Muazzam Rakamlar Açıkladı

Gmail'e Akıllı Yanıt Özelliği Geldi

Aktif Android Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti

Google Fotoğraflar Muhteşem Özellikler Kazandı

Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

YORUMLAR