Google Asistan ile Bağış Yapmak Artık Daha Kolay

Google Asistan Bağış Özelliği

Son zamanlarda Google’ın, Google Play aracılığıyla olduğu gibi kullanıcıların para bağışı yapabilmesini kolaylaştırmak için girişimlerde bulunduğunu görmüştük. Google’ın dijital asistanı Google Asistan’a getirilen yeni bir güncelleme sayesinde, kullanıcılar artık bu dijital platform üzerinden yalnızca sesli komutlarla bağışta bulunabiliyor.

Google Asistan’ın bağış özelliğini kullanmak isteyenlerin, "Hey Google, hayır kurumuna bağış yap." ya da "Tamam Google, bağış yap." demesiyle işlemler başlatılıyor. Söz konusu işlemler birden fazla adımdan oluşuyor. Dolayısıyla Google Asistan ile farkında olmadan ya da kazayla bir yerlere para bağışlama ihtimaliniz oldukça düşük.

Bağış işlemlerine başladığınızda, Google Asistan öncelikle size bağış yapmak istediğiniz kurum ya da organizasyonun adını soruyor. Daha sonra ise en az 10 dolar (yaklaşık 54 TL) olmak üzere bağış yapmak istediğiniz miktar soruluyor. Elbette kullanıcılar istedikleri miktarda bağış yapmak konusunda özgür oluyor. Bağış yapacağınız kurumu ve bağış miktarını belirledikten sonra, bir kez daha bağış işlemi için onay verip vermediğiniz soruluyor.

Ancak Google Asistan ile tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmek için Google Asistan Ödemeleri’nin etkinleştirilmiş olması gerekiyor. Google Asistan Ödemeleri etkin değilse Google Asistan aracılığıyla bağış yapmak mümkün olmuyor.