Google, Avrupa Komisyonunun Verdiği Para Cezasına İtiraz Etti

Google, Avrupa Komisyonunun Verdiği Para Cezasına İtiraz Etti

Teknoloji ve yazılım devi Google, Avrupa Komisyonunun verdiği 2,42 milyar Euro tutarındaki para cezasına karşı itirazını beyan ederek, hukuki yeni bir süreç başlattı.

Avrupa Komisyonu, haziran ayında Google'a internet platformundaki hakim konumunu kötüye kullanıyor olmasından dolayı 2,42 milyar Euro'ya ulaşan para cezası vermişti. Avrupa Komisyonu, Google'dan bu uyguladığı politikanın tekelciliğe girdiğini ve değiştirilmesi gerektiğini de talep etmişti.

Bildiğiniz üzere Avrupa Birliği Komisyonunun Google ile hesabı bir türlü kapanmıyor. Tamindir.com sayfalarında daha önce bu konuya ilişkin birçok haber yayınlamıştık.

Ancak son cezanın ardından Google, AB'nin en yüksek mahkemesi olarak bilinen Avrupa Adalet Divanı'nına bir temyiz başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Gelen haberlere göre, Google avukatları itirazla ilgili dosyayı mahkemeye gönderdiler ve süreci resmi olarak başlattılar.

Bundan sonraki aşamada Avrupa Adalet Diva'nının, verilen ceza kararını bozup bozmayacağı belirsiz olarak yorumlanıyor. Mahkeme kararı bozabilir ya da yeniden hükmün kontrol edilmesi için tekrar geri gönderebilir.

Google Avrupa Birliğine 6.6 Milyar Euro Ceza Ödemeye Hazırlanıyor

Avrupa Birliği Komisyonu Google'ın Sonu mu Olacak?

Avrupa Birliği Rekabet Komisyonu Google’ı Çok Fena Köşeye Sıkıştırdı

YORUMLAR