Google+ Aylık 540 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Google+ Aylık 540 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Günden güne büyümeye devam eden Google'ın sosyal ağı Google+ her ne kadar yükselişini yavaş yavaş gerçekleştiriyor olsa da bu yükselişin sürekliliği olduğu bir gerçek. Öyle ki sosyal ağ Google+ artık aylık 540 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Google tarafından yapılan en son duyuruya göre sadece yayın akışı üzerinde bile 300 milyondan fazla aktif kullanıcının olduğu bilgisi Google+ etkinliği sırasında tüm dünyayla paylaşıldı.

Yapılan açıklamalar arasında en dikkat çekici noktaysa insanların Google+'ı adeta resimlerini yüklemek için kullandıkları bir resim yükleme servisi gibi kullanıyor olmasıydı. Öyle ki Google'ın Mühendislik kıdemli Başkan Yardımcısı  Vic Gundotra tarafından yapılan açıklama, Google+ üzerine kullanıcılar tarafından her hafta yaklaşık 1.5 milyar adet fotoğraf yüklendiğini gözler önüne serdi.

Hangout etkinliği sırasında farklı konularda da açıklama yapan şirket, kullanıcıların Google+ üzerine eklenen yeni bir özellik olan Silme Aracı yardımıyla fotoğrafları üzerinde yer alan istenmeyen alanları kolayca silebileceğini de Google+ kullanıcılarına duyurmuş oldu.

Ayrıca yeni duyurulan özelliklerden bir diğeri olan Auto Awesome Movies sayesinde kullanıcılar kısa videolarını birleştirerek kendi filmlerini oluşturabilecek, videolarına farklı efektler ekleyebilecek ve hatta isterlerse videoları için farklı arka plan müzikleri ekleyebilecekler.

Google+ mobil uygulamalarına Tamindir.com aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Skype Güncellendi - Skype 6.10 Sürümüyle Gelen Yenilikler Neler?

YORUMLAR