Google Çeviri'den Asya Harekatı

Google Çeviri'den Asya Harekatı

Google Çeviri her geçen gün yeni dilleri bünyesine katarak çeviri hizmeti vermeye devam ediyor. Google’ın en son Myanmar dili olan Malayalam (Burmaca) olarak da bilinen lisan için hizmet vermeye başlaması, önemli bir adım olarak değerlendirildi. Peki bu lisan neden bu kadar önemli?

Son güncellemesiyle beraber tam 10 yeni lisanı çeviri portföyüne alan Google Çeviri hizmetleri, Aysa kıtasına yöneldi. 38 milyon kişi tarafından kullanılan 6 Hint lisanı kullanıcıların hizmetine açıldı. 

Hintli kullanıcılar için sesli arama hizmetini de hayata geçiren Google, 2017 yılına kadar yaklaşık 500 milyon Hindu dili konuşan kullanıcının internete gireceğini öngörüyor. Malayalam dilinin hem sesli hem de yazılı olarak hizmete alınmasıyla beraber Google bu konuda önemli bir atmış oldu.

Google verilerine göre Hindistan’da 200 milyon internet kullanıcısı var. Bu rakamın üzerine her ay yaklaşık 5 milyon kullanıcı ekleniyor. Gelecek yılın sonunda Hindistan’da Amerika Birleşik Devletleri’nden daha fazla internet kullanıcısı olacak.

Son güncellemelerle beraber Google Çeviri kullanıcılarına 90 farklı lisan üzerinden hizmet verebiliyor. Bu, 200 milyon insanın daha bu hizmetlerden yararlanmaya başlayabileceği anlamına geliyor.  

iPhone İçin Google TranslateÇeviri Uygulaması

Hugo Barra: Google Çeviri Neredeyse Mükemmel

Google Çeviri Servisine El Yazısı Desteği Geldi

YORUMLAR