Google Chrome'un Yeni Tasarımı Yayınlandı! Hemen Deneyin

Google Canary Tasarımı

İnternet üzerine geliştirdiği teknolojilerle hayatımızın her alanında bizimle birlikte olan Google, çokça kullanılan tarayıcısı Chrome üzerinde köklü bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Şirket, yaptığı açıklamayla birlikte materyal tasarıma geçen tarayıcısının, Google Canary ismi verilen geliştirici sürümüne eklendiğini duyurdu.

Google Chrome Canary tasarım

Android işletim sisteminin materyal tasarıma geçmesiyle birlikte kendi uygulamalarını da buna uyarlamaya başlayan Google, son olarak Google Drive’da yaptığı değişiklikten sonra Google Chrome geçti. Bir süredir çeşitli yerlerinde tasarım değişikliği yaplan Chrome’u baştan aşağıya tek seferde değiştirme kararı alan Google, bugün itibarıyla Google Canary adını verdiği geliştiriciler için yayınlanan Chrome sürümüne, materyal tasarımı eklediğini belirtti.

Windows işletim sistemi üzerinde kullanılan internet tarayıcısınının kullanıcı arayüzünü tamamen değiştiren materyal tasarımının, ilk olarak adres satırını düzenlediği ve sekmelere yeni bir bakış açısı getirdiği kaydedildi. Kullanıcıların isteklerine ve geri dönüşlerine göre düzenleneceği söylenen yeni materyal tasarımın, belirli test aşamalarının ardından bütün kullanıcılar için yayınlanacağı ve halihazırda kullanılan Chrome’ların tamamen materyal tasarıma geçeceği belirtildi. Google Chrome’un yeni tasarımını geliştirici sürümü olan Chrome Canary üzerinden denemek için hemen aşağıda yer alan “indir” tuşuna basmanız yeterli.

YORUMLAR