Google Çocuklar İçin Farklı Bir YouTube Oluşturmayı Planlıyor

Google Çocuklar İçin Farklı Bir YouTube Oluşturmayı Planlıyor

Ayda 6 milyar saat video izlenen, Dünyanın en güçlü video platformu YouTube'un çocuklara özel farklı bir sitesi geliştirilmeye başlandı. Video izleme, paylaşma, çalma listeleri oluşturma ve ilgi duyduğunuz kanalları takip ederek yeni videolarından kolayca haberdar olabildiğiniz YouTube, genç kullanıcılar açısından bakıldığında Facebook'u bile geride bırakıyor.

Google, oldukça fazla sayıda genç kullanıcıya sahip olan YouTube'un çocuklara özel yeni bir sitesini geliştirdiğini duyurdu. Bu yeni site 10 yaş ve altı çocuklara hitap edecek. YouTube'un kendi güvenlik özellikleri olmasına rağmen, barındırıdğı filtreler yüzde 100 oranında çocukları koruyamıyor ve kimi zaman istenmeyen içeriklere çocuklarınızın erişmesini sağlıyor. Yeni yapılacak olan site ise çocuklarınız için tamamen güvenli kullanım garantisi sunacak. YouTube üzerindeki videolara belirli blok ve kısıtlamalar getirilse de çoğu zaman çocuklarınızı istemediğiniz videoları izlerken bulabiliyorsunuz. Yeni site ile bunun önüne geçeye çalışacak olan Google, çocuklarınız için yararlı ve eğlenceli bir video platformu oluşturacak.

Video izledikçe farklı videoları izlemeye yönlendiren ve siz farkına varmadan saatlerce video izlemenize sebep olan YouTube, özellikle son zamanlarda kullanıcı sayısını oldukça arttırmış durumda. Bakalım YouTube'un çocuklara özel yeni sitesi ne zaman yayınlanacak.

Engelli Sitelere Giriş Programları

YORUMLAR