Google Glass Göz Kırpma İle Kontrol Edilebilecek

Google Glass Göz Kırpma İle Kontrol Edilebilecek

Google Glass uygulaması için sızan kod, baş, gözler ve parmaklar üzerinden belirli hareketlerin gerçekleşmesine olanak tanıyor.

Google Glass kullanıcıları, sadece göz kırparak fotoğraf çekebilecekler. Fodawim” adlı bir Reddit kullanıcısı tarafından MyGlass eşi uygulamada ortaya
çıkarılan kod, yüksek teknolojiyi seven kullanıcılar için birkaç ilgi çekici seçenek içeriyor.

Bir kod parçacığı, göz kırpmanın fotoğraf çekmek için yeterli olduğu anlamına gelen  “EYE_GESTURES_WINK_TAKE_PHOTO” okuyor. Diğer satırda ise "BROWSER_TWO_FINGER_ZOOM" görüyoruz. Bu da tıpkı bir dokunmatik cihazda olduğu gibi, basitçe baş ve işaret parmaklar oynatılarak tarayıcıya odaklanma ve tarayıcıdan uzaklaşma hareketlerinin yapılabileceğini gösteriyor.

HEAD_GESTURES_HEAD_WAKE_ENABLED” ve “HEAD_GESTURES_HEAD_WAKE_DISABLED” şeklinde kodlardan iki parça daha sadece başınızı hareket ettirerek Google Glass’ı uyku moduna alabileceğiniz ve uyandırabileceğiniz anlamına geliyor.

Google Play üzerinden kullanılabilir durumda olan MyGlass uygulaması, Google Glass kullanıcılarının cihazlarını yönetmelerini ve yapılandırmalarını sağlayacak. Uygulama kendi kendine GPS ve SMS mesajları gönderecek ancak sadece Android 4.0.3 ve üstü işletim sistemli cihazlarda çalışacak.

Türk Hacker Mercedes'in Sitesini Ele Geçirdi

YORUMLAR