Google Kendi Ürettiği Yeni Tableti Pixel C'yi Tanıttı!

Google Kendi Ürettiği Yeni Tableti Pixel C'yi Tanıttı!

Google yeni Android sürümünü ve 2015 model Nexus cihazlarını tanıtmak için düzenlediği etkinlikte sürprizler yapmayı ihmal etmedi. Etkinlik sırasında Google, ilk defa başka hiç bir şirketten yardım almadan ürettiği yeni tabletini tanıttı.

Haftalar önce Google'ın bir tablet üreteceği dedikodusu ortaya çıkmıştı. Bu dedikodular kısa sürede büyümüş ve etkinliğe kadar uzanacak hale gelmişti. Google ise bu konuda bir açıklama yapmayı tercih etmedi fakat yeni cihazını bugün düzenlediği etkinlikte tanıttı. Dedikodular ortaya çıkmasa Google etkinlikte büyük bir sürpriz yapacaktı ama her cihazda olduğu gibi Google'ın yeni tableti de kolayca basına sızdırıldı.

Google'ın yeni tableti Pixel C ismini taşıyor. 10.2 inç ekran boyutuna sahip olan tablet, Android işletim sistemiyle çalışacak. Bluetooth bağlantılı bir klavye ile yazmanıza imkan tanıyan Pixel C oldukça ilginç bir ürün. Cortex-A57 ve Cortex-A53 çekirdeklerinden gücünü alacak olan yeni tablet, Nvidia desteğiyle çalışacak. 3 GB RAM'e sahip olacak olan Pixel C, 2560x1800 ekran çözünürlüğünde görüntüler gösterecek.

Henüz çıkış tarihi paylaşılmayan Google'ın yeni tableti Pixel C'nin fiyatları ise şöyle:

32 GB modeli 499 Dolar

64 GB modeli 599 Dolar

Bluetooth klavye 149 Dolar

LG Nexus 5X Tanıtıldı. İşte Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Huawei Nexus 6P Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı 

YORUMLAR