Google Kendini Savundu: Bize Hep Arkadan Çarpıyorlar

Google Kendini Savundu: Bize Hep Arkadan Çarpıyorlar

Google sürücüsü arabaları haftada 16 bin kilometrelik test sürüşü yapıyorlar. Sürücüsüz arabalar bu testleri 6 yıldır aksatmadan gerçekleştiriyorlar. Google arabalarının mükemmel, insanların tehlikeli şoförler olduğunu iddia ediyor.

20’den fazla Google sürücüsüz prototip araba, 2009 yılından bu yana test ediliyor. Bu kadar uzun süre zarfında yaşanan kaza sayısını 10 kadar olduğunu açıklayan Google, bu kazaların hayati tehlike içeren kazalar olmadığını, ufak tefek çizik ve tampon hasarlarıyla sonuçlanan vakalar olduğunu açıkladı.

Google sürücüsüz araba teknolojisine toz kondurmuyor. Test sürüşlerinde milyonlarca kilometre tecrübesi olduğunu iddia ettiği teknolojisinin, insanlardan daha güvenli olarak yollarda dolaştığını iddia etti.

Google insanların trafik ışıklarında ve birkaç kere de otoyolda sürücüsüz araçlara arkadan çarpıldığını iddia ediyor. Ancak çok nadir birkaç kaza dışında arabaların önden aldığı bir hasar olmadığına dikkat çekiyor. Google, insanların araba sürerken kesin ve net kararlar veremediğine, hem kendilerini hem de trafikte o anda bulunan herkesi tehlikeye atabilecek hareketlerde bulunabildiğinin de altını çiziyor. İnsanların araba kullanırken önceden öngörülmesi mümkün olmayan karar verdiklerini savunan Google, sürücüsüz arabalarının insanlardan daha güvenli olduğunu savunuyor.

Aşağıdaki resim geçtiğimiz yıl Google Maps Street View (Sokak Görüntüsü) için çıkılan bir görevde çekilmiş. Bu arabaları Google görevlileri kullanıyordu,yani bunlar da Google'ın sürücülü arabaları.

Google'ın Sürücüsüz Arabaları Tam 11 Kazaya Karıştı

Google, Sürücüsüz Giden Otomobilinin Tamamlanmış İlk Örneğini Tanıttı

Uber ve Google'dan Kendi Kendine Giden Taksiler

YORUMLAR