Google Mühendislik Direktörü Kurzweil: Ölümsüzlük Yakında

Google Mühendislik Direktörü Kurzweil: Ölümsüzlük Yakında

Google'ın özellikle renkli ve sıradışı açıklamaları ile tanınan mühendislik şefi Ray Kurzweil yine kendinden söz ettirecek açıklamalarda bulundu. Global Future 2045 Dünya Kongresi'nde CNBC'ye açıklamalar yapan Kurzweil, 10 veya 20 yıl içerisinde çok farklı bir yerde olacağımızı, insan ömrünün uzamaya devam edeceğini açıkladı.

Kurzweil'ın teorisine göre 15 yıl içerisinde bilim ile ömürlerimize eklediğimiz süre, doğal olarak yaşlandığımız süreden daha fazla olacak. Böylece gerçek anlamda ölümsüzlüğe erişme şansı bulacak olan insanlığın bunu yapacağına Kurzweil tüm kalbiyle inanıyor. Zira dünyanın pek çok bölgesinde robot-insan karışımı yöntemlerin denendiği, bazı yerlerinde ise daha doğal, sadece insan bedenini içeren çözümlerin araştırıldığı biliniyor.

Ancak Kurzweil'ın karşısında yer alan bir sorun var. 65 yaşında olması nedeniyle ölümsüzlüğe erişilebilecek olan zamanı yakalamama ihtimali onu biraz korkutuyor. Bu nedenle iddialarına göre günde 250 tane destek hapı, ayrıca her hafta da belli terapiler ile ömrünü ölümsüzlük bulunana kadar uzatmaya çalışıyor.

Instagram'a video desteği

YORUMLAR