Google Project ARA Farklı Sulara Yelken Açarak Tablet Yapıyor

Google Project ARA Farklı Sulara Yelken Açarak Tablet Yapıyor

Parçaları değişebilen telefon üretmeyi tasarlayan Google, bu projesine ARA adını vermişti. Uzun süredir sessiz olan Project ARA departmanından yeni bilgiler sızdırıldı.

ARA projesinin sessizliği neredeyse bir sene sürdü. Project ARA'ya özel olarak düzenlenen bir konferansta bu modüler telefonun 2015 yılının sonlarına doğru çıkış yapacağını duyurmuş, Google çıkış yeri olarak ise Puerto Rico adalarını seçmişti. Ancak bu böyle olmadı. ARA projesi bu duyurudan sonra derin bir sessizliğe gömüldü.

Yeni gelen haberlere göre ARA projesi bir tablet olarak hayata geçirilebilir. Model numarası A8A01 olan bu yeni tasarım 13.8 inç büyüklüğünde Full HD bir tablet olacak. Qualcomm Snapdragon 810 1.9GHz 8 çekirdekli bir yongadan gücünü alacak olan Project ARA tablet, Adreno 430 GPU taşıyacak. Kaportasının altına 3GB RAM yerleştirilecek olan Google’ın yeni ARA cihazı 10GB ile 25GB sabit depolama seçenekleri sunacak. Sızdırılan bilgilere göre, tablet 4.8MP ön ve 0.3MP arka kameraya sahip olacak. Cihazın Android Marshmallow 6.0 işletim sistemi taşıyacağı da söyleniyor.

Bu tabletin bir proto tip mi, yoksa bir ürün mü olduğu hakkında henüz çok net bir bilgi yok. Cihazın Mayıs ayının 18’inde düzenlenecek olan Google I/O Konferansında tanıtılması bekleniyor. Aşağıda sızan Project ARA tabletin ürün detaylarını görebilirsiniz.

Google Project ARA'da Kan Kaybı Yaşanıyor

Parçaları Değişebilen Telefon Project Ara Ufukta Göründü

Project Ara 2015 Prototipinden Görüntüler

YORUMLAR