Google ve Mattel’den Bambaşka Bir Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Google ve Mattel’den Bambaşka Bir Sanal Gerçeklik Gözlüğü

View Master adı verilen basit bir gözlük eskiden çocukların en sevdiği oyuncaklardan biriydi. Teknolojinin gelişmesi emektar View Master'ın unutulmasına yol açmıştı. Google ve oyuncak üreticisi Mattel bu oyuncağı muazzam bir geri dönüşe hazırlıyorlar.Çok eskiden içine kartuşlar yerleştirilerek çeşitli resim albümlerini 3 Boyutlu izlememize olanak veren oyuncak gözlük, artık sanal gerçeklik ortamında çalışabilecek. View Master bundan 30 sene öncesine kadar oldukça sevilen 3 Boyutlu bir fotoğraf izleme gözlüğüydü. Gözlüğün içine 30-40 resim içeren diskler yerleştirilir ve bu disklerdeki resimler gözlük yardımıyla, tamamen el ile kontrol edilerek 3 Boyutlu olarak izlenebilirdi. 

Gözlük şekil olarak bugün kullanılan sanal gerçeklik aparatlarını çok andırıyordu. 1980'lerin basit mekanik teknolojisinin sevilen bir ürünü olarak zamanla müzelik olmaya mahkum oldu. Gözlüğün yaratıcısı Mattel oyuncak firması ve Google laboratuvarları bir araya gelerek View Master'ın günümüze uyarlanması için bir proje geliştirdiler. 

Teorik olarak yine eski mekanikleriyle çalışacak olan gözlük bu sefer 3 Boyutlu değil tamamen sanal gerçeklik temel alınarak geliştiriliyor. Bir manzara izleme cihazından öteye, eğitime de yardımcı olacak dev bir interaktif kütüphane haline gelen View Master'ın bu sene içinde tekrar oyuncak dükkanlarında raflara yerleşmesi bekleniyor. 

Sizi yepyeni View Master teknolojisinin anlatıldığı videoya davet ediyoruz. Google ve Mattel güçlerini birleştirince eski bir oyuncağın ne kadar muhteşem bir geri dönüş yaşayacağını anlatan bu sevimli videoyu mutlaka izleyin

Bu Şirin Ayıcık Çocuklara Bakıcılık Yapmaya Hazır

Fotoğraflarınızı Google+'daSaklayın

Google Nexus 9 İncelemesi

Google'ın Sağlık Uygulaması Google Fit Yayınlandı

YORUMLAR