Google'ın En Umut Veren Robotu

Google'ın En Umut Veren Robotu

Google’ın robotlara bir sempatisi olduğu sır değil. Tam 8 adet robot endüstrisini bünyesinde barındırıyor ve bir o kadarıyla da dışardan destekli çalışıyor. Bu çalışmaların arasında bir robot gelecek için umut vaat ediyor.Google’ın üzerinde çalıştığı bu robot tıp alanında hizmet verecek ve karışık operasyonlarda doktorlara yardım edecek. Elbette ameliyatlara uzunca bir süre giremeyecek, teşhislerde bulunmayacak ancak doktorların yardımına koşacak.

Johnson & Johnson ile Google üzerinde çalıştıkları bu yeni robot, doktorlara ameliyat anında daha kesin sonuçlar verebilecek şekilde programlanıyor. Bu noktada en zor ameliyatlarda operatör doktorların sağ kolu olacak. Yeni robot bilim kurgu filmlerindeki gibi karmaşık ameliyatlarda eline neşter almayacak, ancak bu tip operasyonlarda doktorların bir numaralı yardımcısı olmaya aday.

Belli tıbbi prosedürleri yerine getirmek için tasarlanan robot, ameliyat durumunda bir hemşireden daha faydalı olabilecek. Robot gelişmiş tıbbi ekipmanlarla tam bir uyum içinde çalışarak, ameliyatı daha kolay ve kararlı bir şekilde tamamlayabilmek için doktorları asiste edecek. 

Google'ın Sürücüsüz Arabalarının Hava Yastığı Dışarıda Olacak

Terminatör T-1000'in Akıllı Likit Metal Teknolojisine Ulaşıldı

ABD Ordusu Geleceğin Helikopterlerini Tasarlıyor

YORUMLAR