Google'ın Sosyal Medyası Google+ Beşinci Yaşına Girdi

Google'ın Sosyal Medyası Google+ Beşinci Yaşına Girdi

Google'ın bir kaç sene önce Facebook'a rakip olması için piyasaya çıkarttığı ancak beklentileri bir türlü karşılamayan sosyal medya servisi Google+ artık 5 yaşında.

Bir zamanlar Facebook'a rakip olması için piyasaya sürülen ancak, yeteri kadar sosyalleşemeyen sosyal medya uygulaması Google+, bugün beşinci yaşını kutluyor. 28 Haziran 2011 yılında yayın hayatına giren uygulama, Google'ın diğer servisleriyle entegre bir şekilde çalışabiliyor. Google'ın tüm imkanlarını sonuna kadar kullanabilen Google+, yine de yeteri kadar popüler olamadı ve adeta Facebook'un karşısında eriyip kül oldu. Şu anda sadece Gmail kullanıcılarının sadece belirli bir kısmı tarafından kullanılan uygulama halen daha hizmet vermeye devam ediyor.

Google'ın pek popüler olmayan servisi şu an bazı diretmeler sonucu yüksek kullanıcı sayısına sahip. Örneğin, Google Play üzerinde bir uygulamaya yorum vermek için Google+ üyeliğiniz olması gerekiyor. Bu tarz diretmelerle kulanıcı sayısını yüksek sayılarda tutmayı başaran Google+'ın daha çok Google servisleriyle iç içe olan kullanıcılar tarafından kullanıldığı biliniyor. Genellikle pek ilgi görmeyen servislerin fişlerini birer birer çeken Google'ın neden Google+'a hala daha dokunmadığını bilmiyoruz. Öte yandan Google'ın servisi için her an yolun sonu görünebilir.

Peki, siz Google+'ı aktif bir şekilde kullanıyor musunuz?

Google Project Blocks Oyuncakları Çocuklara Kod Yazmayı Öğretiyor

Google Earth ve Google Maps Daha Kaliteli Uydu Fotoğrafları İle Desteklenecek


YORUMLAR