Google'ın Sürücüsüz Arabası Chrysler Pacifica 2017'de Yollarda

Google'ın Sürücüsüz Arabası Chrysler Pacifica 2017'de Yollarda

Google'ın sürücüsüz araba projesini üstlenen Waymo'nun ilk otomobili 2017 yılında yollarda olacak. Hybrid yakıt sistemine sahip olan Pacificaadı verileni araçlar Fiat&Chrysler tarafından üretildi.

Hatırlayacağınız gibi Google uzun yıllardır sürücüsüz arabalar üzerinde çalışmalar yapıyor ve araçlarını trafiğe açık yollarda test ediyor. Bugüne kadar 3.5 milyon km sürücüsüz araç testini de başarıyla tamamlayan Google, Lexus RX modeliye gerçekleştirdiği testlerin ardından araçlarda kullanılan yazılımları ve parçaları yeni ortağının ürettiği araca monte etmeye başladı. Bir süre önce Fiat&Chrysler ile anlaşma yapan ve çalışmalarıın Waymo çatısı altında toplayan Google, yeni aracını 2017'de yollara salacak.

Google, Fiat&Chrysler ile yaptığı anlaşmanın üzerinden fazla bir zaman geçmeden, Chrysler Pacifica modeli Waymo'nun otonom sürüş teknolojileriyle donatıldı. Plug-in hibrid yakıt sistemine sahip olan otonom Pacifica'lar, 2017 yılında yollarda olacak. Şu an California, Washington, Arizona ve Texas'ta testleri yapılan yeni arabaların üretimi de devam ediyor. Sayıları 100 adet ile sınırlı olan Pacifica'lar Waymo'nun yeni yüzü olacak. Öte yandan bu gelişmeyle birlikte sektörün diğer önemli şirketleri GM ve Ford'dan da atak bekleniyor.

Google, Waymo ile Sürücüsüz Otomobilleri Tek Çatıda Topluyor

Google Maps'ten Engelliler İçin Önemli Yenilik

YORUMLAR