GoPro'nun Çılgın 360 Derece Kamera Seti, GoPro Odyssey Tam 15 Bin Dolar

GoPro'nun Çılgın 360 Derece Kamera Seti, GoPro Odyssey Tam 15 Bin Dolar

GoPro sanal gerçeklik sünyasına kendini hazırlıyor. 16 kameradan oluşan 360 derece video kaydeden GoPro Odyssey tanıtıldı.

360 derece video uygulamalarına yeni bir donanım desteği bu sefer GoPro’dan geldi. Aksiyon kamerası üreticisi GoPro tarafından geliştirilen ve Odyssey adı verilen aksesuar sayesinde üç boyutlu ve 360 derece video kayıt edilebiliyor. Aslında Odyssey üzerine 16 adet GoPro Hero 4 aksiyon kamerası takılabilen özel bir cihaz, 8K çözünürlüğünde saniyede 30 kare 3D video kayıt edebiliyor. GoPro Odyssey ilşe kaydedilen görüntüler sanal gerçeklik uygulamaları, sanal gerçeklik gözlükleri ya da Google Cardboard gibi cihazlarla izlenebiliyor. Ayrıca YouTube gibi video paylaşım sitelerinde de bu videolar görüntülenebiliyor.

 

16 adet GoPro kamerası, 16 adet bağlantı kablosu, her bir cihaz için 16 GB bellek, özel taşıma çantası bulunan Odyssey aksesuarının ABD fiyatı 15 bin dolar olarak açıklandı. GoPro Odyssey kesinlikle profesyonellere yönelik bir kamera sistemi olarak tanımlanıyor.

En İlginç GoPro Videoları

Artık Köpeğinize GoPro Takabileceksiniz

YORUMLAR