Gorilla Glass Otomobillerde de Kullanılacak

Gorilla Glass Otomobillerde de Kullanılacak

Gorilla Glass uzun süredir özellikle üst model akıllı telefon ve tabletlerde sağlam bir ekran koruması olarak yer alıyor ve darbelere, çiziklere dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Giderek daha büyük ekrana sahip olan mobil cihazlara ek olarak son dönemlerde Corning'in ürettiği Gorilla Glass'ın otomobillerde de kullanılabileceğine dair haberler de gündemdeki yerini almaya başladı.

Corning'in başkan yardımcısı Jeffrey Evenson'un aktardığına göre Gorilla Glass'ın araçlardaki kullanımı hem cama göre daha dayanıklı olduğu için tercih edilebilir, hem de hafif yapısı sayesinde aracın dengesi ile yakıt tüketimini iyi yönde etkileyebilir. Zira daha hafif olması sayesinde otomobil ve diğer araçların ağırlık merkezini yere yakınlaştırıyor ve ağırlığı düşürdüğü için de daha az yakıt harcanmasını sağlıyor.

Önümüzdeki sene en az bir üst düzey araç üreticisinin Gorilla Glass kullanmaya başlayacağına inanan Evenson, gelecek yıllarda bu kullanımın orta düzey araçlara doğru genişleyeceğini umuyor. Mobil cihazlardaki güvenli cam teknolojisinin otomobillere geçişi piyasadaki durumu da oldukça değiştirecek gibi görünüyor.

AMD'den yeni bir canavar işlemci geliyor

YORUMLAR