GTA 5 Mod Davasından Vazgeçiyor

GTA 5 Mod Davasından Vazgeçiyor

GTA 5'in yapımcısı olan Take-Two Interactive şirketi, bugün yaptığı açıklamayla OpenIV adlı mod yapımcısına dava açmayacağını belirtti.

Son günlerde GTA 5'de mod skandalı yaşanmaya başlamıştı ve o skandal davalık olacak kadar ilerlemişti. İlk yaptığı açıklamada GTA 5'in yapımcısı Take-Two Interactive, ünlü modder grubu OpenIV'a dava açma kararı almıştı. İşler bu kadar büyüyünce de olaya oyuncular dahil oldu. Steam'den yapılan olumsuz yorumlar ile GTA 5 Steam'in en kötü oyunu olmaya kadar gerilemişti. Hatta oyuncular Change.org'da başlattıkları bir imza kampanyasıyla GTA'ya tepkilerini büyük bir şiddetle göstermişlerdi.

Bu kadar tepkiye karşı daha fazla ısrar etmeyen ABD'li şirket, bir adım geri attı ve 3. taraf mod yapımcılarına dava açmama kararı aldı. Rockstar Games'in resmi sitesinde ''PC'de tek oyuncu modlarına izin veriliyor mu?'' sorusuna yanıt olarak, '' Take-Two ile yapılan görüşmeler sonrasında, ticari olmayan ve üçüncü oyuncunun fikri mülkiyet haklarına saygı gösteren üçüncü taraf projelerine karşı yasal işlem yapmamasını kabul etti.'' açıklaması yapıldı. Yani maddi geliri olmayan mod yapımcıları şuan dava gibi bir durumla karşı karşıya değiller.

Ancak Online'da mod açmaya çalışırsanız hem kendinizin hem de modder gruplarının başını yakabilirsiniz. Bu yüzden GTA 5 Online'da tedbirli davranmakta fayda var.

GTA 5 ile Sanatsal Film Çekildi!

Kapatılan GTA 5 Mod Aracı Open IV, Rockstar'a Cevap Verdi!

YORUMLAR