GTA 5 Modlarını Senaryo Modunda Kullanabileceğiz

GTA 5 Modlarını Senaryo Modunda Kullanabileceğiz

Rockstar'dan GTA 5 modları hakkında beklenen açıklama geldi. Hatırlanacağı üzere GTA 5'in geliştiricisi Rockstar geçtiğimiz günlerde 14 Nisan'da bilgisayarlar için yayınladığı GTA 5'in kullanıcı sözleşmesinde bir güncelleme yapmış ve oyun dosyalarında ve temel ayarlarında değişiklik yapan modların banlanma sebebi olacağını duyurmuştu.

Yapılan bu sözleşme güncellemesinin ucu oldukça açık bırakılmıştı. Yani bu tür modları kullanmanız eğer oyunun orijinal versiyonuna sahipseniz oyundan banlanmanıza neden olacaktı. Bu durum birçok GTA 5 oyuncusunun tepkisini çekmişti. Hatta birçok oyuncu sırf GTA 5 modlarını deneyebilmek için oyunun bilgisayar versiyonunu satın almıştı.

GTA 5 modlarına bakıldığında bu modlar arasında oldukça basit modların yer aldığı da görülüyor. Sadece ekrandaki görüş açısını genişleten Field of View modu bile bu sözleşme değişikliğine göre banlanma sebebi olabilecekti. Neyse ki Rockstar oyuncu kitlesinden gelen tepkilere kulak asarak bir açıklama yapma gereği duydu.

Rockstar'ın paylaştığı son bilgilere göre yapılan sözleşme değişikliği oyunun GTA Online modu göz önünde tutularak yapılmış. GTA Online modunda oyunculara diğer oyuncular karşısında avantaj kazandıran modlar ve hileler yine banlanma sebebi olacak. Rockstar, oyunun tek kişilik senaryo modunda GTA 5 modlarının banlanma sebebi olmayacağı bilgisini veriyor.

Aşağıda GTA 5 için yayınlanan bazı eğlenceli modları bulabilirsiniz:

GTA 5 Multiplayer Modu Yayınlandı!

GTA 5'de Yerçekimi Silahı Eğlenceyi İki Katına Çıkarıyor

YORUMLAR