GTA 5 Online için Yeni Detaylar Açıklandı

GTA 5 Online için Yeni Detaylar Açıklandı

Rockstar 17 Eylül'de GTA 5'i resmi olarak çıkardı ve milyonlarca oyuncu uzun yıllar süren hasretini giderdi. Rockstar daha da güzel bir haber vermişti ve oyuna ek olarak GTA 5 Online'yi ücretsiz olarak oyuna ekleyebileceğimizi de duyurmuştu. Böylece oyuncular resmi bir GTA Online moduyla çoklu oyunculu olarak maceralarını paylaşabilecekler, diğer oyunculara karşı mücadele edebileceklerdi.

GTA Online ile ilgili olarak Rockstar daha önceden bir takım bilgiler paylaşmıştı. Çok oyunculu modun 1 Ekim'deki çıkış tarihi yakınlaştıkça Rockstar daha fazla ve daha detaylı bilgileri oyunseverlere sunuyor. İşte Rockstar tarafından GTA Online ile ilgili olarak son paylaşılan bilgiler:

Açık Dünyada Suç işleme ve Kaos Yaratma:

GTA Online'da tek başımıza veya arkadaşlarımızı toplayarak açık dünyayı birlikte keşfedebileceğiz. Beraber sinemaya gitme, dağlarda bisiklete binebilme, atış talimi yapma ve daha fazlası bizleri bekliyor. Bakkal soyma, çetelerle savaşma, zırhlı araçları kolay para ve saygınlık için soyma yapabileceklerimiz ilginç aktiviteler

İş Bulma:

Los Santos ve Blaine Country aklı suça çalışan ve heyecanı olanlar için fırsatlarla dolu olacak. İstersek yalnız kurt olarak, istersek ekibimizi toplayarak suikastler, soygunlar ve çok daha fazlasını gerçekleştirebileceğiz.

Yarışlar:

GTA Online'da hem karada, hem havada, hem de denizde yarışma imkanımız olacak. Dilersek standart sokak yarışlarının yanında off-road yarışlar yapabilecek, Rally adlı yeni yarış modunda arkadaşımızla birlikte yüksek hızda zorlu pistleri aşmaya çalışacağız.

Kişiselleştirme Seçenekleri:

GTA Online'da kendi karakterimizi yaratacak ve dilediğimiz gibi kişiselleştirebileceğiz. Kazandığımız parayla karakterimize yeni giysiler alabileceğiz. Ayrıca çeşitli arabaları koleksiyonumuza ekleyerek modifiye edebiliyoruz. Benzer şekilde kendi cephaneliğimizi farklı silahlarla süsleyebileceğiz.

Saygınlık ve Para Akışı:

GTA Online'da yaptığımız her türlü yasadışı işlem bize saygınlık kazandıracak. Bu saygınlık rütbe almamıza yardımcı olacak ve bu sayede silahlar ve önemli bağlantılar gibi yeni özelliklere erişebileceğiz. Paramızı harcadığımız arabalar, kıyafetler, gayrımenkuller ve silahlar da bize saygınlık olarak dönecek. Çeşitli aktiviteler katılıp kolayca para kazanabilmenin yanında kendimiz de para getirecek aktiviteler düzenleyebileceğiz. İstersek oyun içindeki marketten GTA parası satın alabiliyoruz. Eğer para kazanmak için uğraşmak istemiyorsanız bu yola başvurabilirsiniz. Rockstar oyunun ekonomisinin para satın almaya dayalı olmayacağını ve para satın almayacak çoğunluğa göre ayarlanmış olduğunun garantisini veriyor. Oyunda para almanızı gerektirecek durumlarla karşılaşmayacaksınız, sadece para kazanmak için çok zamanınız yoksa bu yola başvurabilirsiniz. Tek kişilik modla online mod ekonomileri farklı olacak, oyuncu tek kişilik moddaki servetini online moda taşıyamayacak. Online modda para kazanmak tek kişilik moda göre daha hızlı gerçekleşecek.

Bu özelliklerin yanında Rockstar GTA Online'ye sonradan yamalarla ücretsiz olarak sunulacak eklentilerden de bahsediyor:

İçerik Üreticisi:

Bu araç bize kendi Deathmatch ve yarışlarımızı yaratma fırsatı verecek.

Beach Bum Paketi:

4 adet yeni araç, 300 yeni plaj temalı kıyafet, 2 yeni silah bu pakette yer alacak.

Capture the Flag:

İçerik Üreticisi ile kendi klasik CTF etkinliklerimizi yaratabileceğiz.

Soygunlar:

Bu güncelleme sayesinde ortak soygun görevleri oyuna eklenecek. Bu görevler sıkı bir takım oyunu, planlama ve hazırlık gerektirecek.

Görünüşe göre GTA 5 Online oyunseverleri oldukça uzun süre oyalayacak.

GTA V'in Soundtrack'i Yayınlandı

YORUMLAR