GTA 5 PC Giriş Problemini Çözen Yama Yayınlandı

GTA 5 PC Giriş Problemini Çözen Yama Yayınlandı

Eğer GTA 5 PC versiyonunu oynamayı aylar boyunca heyecanla beklediyseniz ve oyunun çıkışının ardından yaşanan GTA 5 PC giriş problemi ile hevesiniz kursağınızda kaldıysa sizin için güzel bir haberimiz var. Hatırlanacağı üzere GTA 5 PC versiyonunun çıkış tarihi birkaç kere ertelenmiş ve oyunun PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4 ve Xbox One versiyonları oyuncular tarafından oynanabilirken PC oyuncuları yaşlı gözlerle konsol oyuncularına bakıp kalmıştı. Fakat nihayet birkaç gün önce GTA 5 PC versiyonu birkaç ertelemenin ardından yayınlandı ve oyuncuların beğenisine sunuldu.

PC oyuncuları tam da GTA 5 keyfi yaşamaya başlayacakken bu seferde anlamsız bir problem baş göstermiş, oyuncular GTA 5'e girememişlerdi. Bu GTA 5 giriş probleminin kaynağı da oyuncuların bilgisayarlarındaki Windows kullanıcı adlarındaki farklı karakterlerdi. Eğer Windows kullanıcı adınızda ş,ı,ç,ö gibi Türkçe karakterler varsa oyuna giremiyordunuz. Çözüm için ise içerisinde Türkçe karakter olmayan yeni bir kullanıcı hesabı açmanız gerekiyordu.

Bu saçma ve anlamsız problemin çözümü için Rockstar sonunda bir yama yayınladı ve oyunculara oyuna yeni bir kullanıcı hesabı yaratmadan girebilme imkanı verdi. Yayınlanan 1.0.231.0 yaması oyunu çalıştırdığınızda otomatik olarak indirilmeye başlanıyor.

Eğer yayınlanan yamay rağmen hala problem yaşıyorsanız alttaki yazımıza göz atabilirsiniz:

GTA 5 PC Giriş Problemi ve Çözümü

GTA 5'in İlk Oyun Modu ile Kamera Açısını Genişletebilirsiniz

GTA 5 Türkçe Yama Çok Yakında Çıkıyor!

YORUMLAR