Half Life ve Portal Filmi Geliyor

Half Life ve Portal Filmi Geliyor

Valve tarafından geliştirilen Half Life ve Portal için film çekilme projesi gündemde.

Oyuncular tarafından oldukça benimsenen bu iki oyunun filme alınması için konuşma içerisinde olduklarını söyleyen Valve’ın patronu Gabe Newell, konuştukları ismin J.J. Abrams olduğunu söyledi. J.J. Abrams tarafından da doğrulanan bu konuşmalar sonucunda bu iki oyun için filmler hazırlanacağı resmiyet kazandı.

Lost dizisinin yaratıcısı olarak tanıdığımız J.J. Abrams; Super 8, Star Trek gibi filmlerin yönetmenliğini yapmıştı. Son olarak Star Wars Episode 7’nin yönetmenlik koltuğuna oturacağını öğrendiğimiz J.J. Abrams, bu iki oyunla ilgili film projesi hakkında yaptığı açıklamada, “Çok ilginç fikirlerimiz var.” dedi.

Şu aşamada, oyunları senaryolaştıracak bir yazar getireceklerini belirten Abrams, piyasada başarılı oyun-filmi bulunmadığını ve bunun farkında olduğunu da sözlerine ekledi. Yaratacakları film senaryosunda Valve’ın yarattığı evrene ve orijinal hikayeye sadık kalacaklarının sözünü veren Abrams, Half Life ve Portal’ın favori oyunları olduğunu söyledi. 

Önünde bir Star Wars projesi duran J.J. Abrams, filmler için bir çıkış tarihi vermedi. Ancak iki projenin de henüz emekleme aşamasında olduğu ortada.

Bir Half Life filmi yapmak çok riskli bir iş; özellikle tek kelime etmeyen bir baş karaktere sahip olduğunu düşünürseniz. Beğenilmeyecek tek bir sahne sonucunda karşılarında hata affetmeyecek ciddi ve kalabalık bir oyuncu kitlesi bulacaklar.

En İyi 10 FPS Oyunu Sıralaması

YORUMLAR