Havaalanlarına Quantum Lazer Tarama Güvenlik Teknolojisi Geliyor

Havaalanlarına Quantum Lazer Tarama Güvenlik Teknolojisi Geliyor

Havaalanlarına getirilecek olan yeni güvenlik altyapısı Quantum kademeli lazer taramaları ile daha kesin ve net tehdit saptamaları yapabilecek.

T-Lazer ışınları olarak da bilinen T-ışınları plastik, karton, kumaş gibi çoğu malzemeden geçerek su ve su buharında soğrulup metallerden yansıyor.  Bu sayede havaalanı güvenliğinde uygulama alanı bulabiliyordu. THz dalga boyları çoğu kimyasal ve biyolojik malzemenin de tanımlanabilmesinde kullanıldığından, bomba araması yaparken son derece faydalı olan bir teknoloji.

Quantum kademeli lazer teknolojisi ise T-Lazer temelini kullanan ama ona göre daha üstün ve daha detaylı saptamalarda bulunabilen yeni bir teknoloji. Quantum kademeli lazer teknolojisi T-Lazer gibi tek nokta atışlı taramalar yapmaktansa daha yoğun ve kademeli ramalar göndererek nesneleri ve bölgeleri tarayabiliyor. Böylece taramalar daha hızlı ve daha kesin sonuçlar veriyor. T-Lazer yerine çok yakın bir zamanda tüm güvenlik noktalarında Quantum kademeli lazer tarama teknolojisinin yer alacağı düşünülüyor. Bu teknoloji insanların aynı anda toplu bulandıkları bölgelerde bile tarayabilecek yoğunlukta ışıma yayabiliyor. BU noktada sadece giriş kapıları değil bekleme salonları, yolcu platformları ve benzer noktalarda güvenlik kontrol noktalarının sürekliliğini sağlamış olacaklar. 

Dünyanın İlk Drone Havaalanı Aerodrome'dan Geliyor

Google Kendi Havaalanını Yapmak İstiyor

Airbus Concorde 2, Ses Hızının 4,5 Misli Bir Süratle Yolcu Taşıyacak

YORUMLAR