HoloLens Oyunlar Xbox One'a Geliyor

HoloLens Oyunlar Xbox One'a Geliyor

Hololens Windows 10 tanıtımından sonra en çok konuşulan cihazlardan biri oldu. Microsoft HoloLens’in yapabileceklerini anlatan video YouTube’da 1 milyon izlenmeyi geçti.

Xbox Bölüm Başkanı Phil Spencer GDC 2015'teki (Oyun Geliştiricileri Konferansı) Microsoft oturumunda, ilk parti Xbox One oyunlarının HoloLens gözlükler için hazırlanmaya başladığının müjdesini verdi.

"Her alandaki kullanımı büyük avantajlar sunacak olan HoloLens için oyun sektörü de çok büyük bir fırsat olacak" diyen Spencer oyunların HoloLens ile farklı bir tecrübeye sahip olacağını da sözlerine ekledi.

Öte yandan Sony de MorpheusVR gözlüğü ile Playstation 4'e aynı tecrübeyi getirmek için 2016 yılını hedefledi. Morpheus ile ilgili detayları PS4 Morpheus VR Sanal Gözlük 2106'ya Hazır haberimizde sizinle paylaşmıştık.

Durum konsol oyun severleri için oldukça eğlenceli ve bir o kadar da heyecan verici bir duruma dönüşüyor. Büyük ihtimalle 2016 yılının ortalarına doğru PC ve konsollar VR gözlükler sayesinde hareketli bir Pazar rekabeti yaşayacaklar. Oyuna katılan Steam VR ve Oculus Rift’i de sayarsak eğer 2016 sanal gerçeklik adına pazarda silahların çekildiği bir yıl olacak. 

PS4 Morpheus VR Sanal Gözlük 2106'ya Hazır

MWC 2015'te Neler Oluyor? İşte 6 Önemli Gelişme

Akıllı Telefonların Tabletlerden Daha İyi Olduğunun 5 İspatı

HTC ve Valve Ortaklığının Meyvesi: RE Vive

YORUMLAR