HP, Yeni İş İstasyonu ZBook Studio ile Apple MacBook Pro'ya Meydan Okuyor

HP, Yeni İş İstasyonu ZBook Studio ile Apple MacBook Pro'ya Meydan Okuyor

HP, New York City’de düzenlediği etkinlikte ZBook ailesinin yeni üyesi ZBook Studio’yu tanıttı. İş istasyonu olarak geçen ancak oyuncu bilgisayarı hızını yakalayan güçlü donanımlara sahip olan 4K ekranlı yeni ZBook modeli yurt dışı fiyatıyla da dikkat çekiyor.

HP’nin Apple MacBook kadar güçlü yeni dizüstü bilgisayar modeli ZBook Studio, 15.6 inç 4K çözünürlük sunan ekrana sahip. Intel Xeon işlemcinin yanı sıra Core i5 ve i7 işlemcilerini destekleyen dizüstünde 32GB DDR4 bellek bulunmakta. 2TB’a kadar depolama alanı sunan bilgisayarda NVIDIA’nın 2GB GDDR5 Quadro M1000M ekran kartı, Intel HD graphipcs 530 bulunmakta. Harici ekran bağlantısı sağlamak için 2 adet Thunderbolt 3 portu, 3 adet USB 3.0 portu, 1 adet HDMI 1.4, SDXC hafıza kartı okuyucusu ile donatılan dizüstü, HP’nin yeni ZBook Dock’u ile uyumlu olarak geliyor.

HP ZBook Studio, Aralık ayında 1699 dolar fiyat etiketiyle piyasaya giriş yapacak. ZBook ailesinin diğer üyelerinden 15u, (1080p ekran, AMD FirePro grafik işlemci, NVIDIA Quadro ekran kartı, 1.5TB depolama alanı sunuyor) Ocak ayında 1099 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak, ZBook 15 ve 17 modellerinin fiyatları hakkında henüz bilgimiz yok.

YORUMLAR